REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG odpiera zarzuty AkzoNobel

Sprawa potencjalnego połączenia koncernów AkzoNobel i PPG nabiera pikanterii. AkzoNobel podejrzewa swoich akcjonariuszy o przekazywanie poufnych informacji finansowych amerykańskiemu koncernowi, PPG wyjaśnia i niestrudzenie nawołuje do podjęcia rozmów.

PPG AkzoNobel

Fot. arch. PPG

Jak tłumaczy PPG, ponieważ sprawa potencjalnego połączenia obu firm stała się już publiczna, zarząd komunikował się z niektórymi spośród udziałowców Akzo, w tym z przedstawicielami Elliott Advisors. Wyrażali oni wątpliwości i żal z powodu braku chęci podjęcia rozmów ze strony AkzoNobel, które to uczucia amerykański koncern rozumie i podziela.

Nie miały zaś miejsca żadne rozmowy bezpośrednio dotyczące prywatnej propozycji złożonej przez PPG koncernowi AkzoNobel po tym jak została ona publicznie odrzucona 9 marca 2017. Podobnie – jeśli chodzi o drugą propozycję, odrzuconą 22 marca.

Zarząd PPG zaprzeczył też, aby zawarł jakikolwiek układ z firmą Elliott Advisors. W całej sprawie PPG postępuje w pełni zgodnie z prawem, także obowiązującym w Holandii, i przestrzega własnej surowej polityki dotyczącej wymiany poufnych informacji i materiałów. Swoje oświadczenie firma kończy słowami:

Z naszej strony wolelibyśmy, aby AkzoNobel mówił z nami, zamiast mówić o nas. Podtrzymujemy nasze zaproszenie do spotkania i rozmowy, wierząc, że jest to zgodne z życzeniami oraz w interesie udziałowców AkzoNobel.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA