a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePPG odpiera zarzuty AkzoNobel

PPG odpiera zarzuty AkzoNobel

Sprawa potencjalnego połączenia koncernów AkzoNobel i PPG nabiera pikanterii. AkzoNobel podejrzewa swoich akcjonariuszy o przekazywanie poufnych informacji finansowych amerykańskiemu koncernowi, PPG wyjaśnia i niestrudzenie nawołuje do podjęcia rozmów.

PPG AkzoNobel

Fot. arch. PPG

Jak tłumaczy PPG, ponieważ sprawa potencjalnego połączenia obu firm stała się już publiczna, zarząd komunikował się z niektórymi spośród udziałowców Akzo, w tym z przedstawicielami Elliott Advisors. Wyrażali oni wątpliwości i żal z powodu braku chęci podjęcia rozmów ze strony AkzoNobel, które to uczucia amerykański koncern rozumie i podziela.

Nie miały zaś miejsca żadne rozmowy bezpośrednio dotyczące prywatnej propozycji złożonej przez PPG koncernowi AkzoNobel po tym jak została ona publicznie odrzucona 9 marca 2017. Podobnie – jeśli chodzi o drugą propozycję, odrzuconą 22 marca.

Zarząd PPG zaprzeczył też, aby zawarł jakikolwiek układ z firmą Elliott Advisors. W całej sprawie PPG postępuje w pełni zgodnie z prawem, także obowiązującym w Holandii, i przestrzega własnej surowej polityki dotyczącej wymiany poufnych informacji i materiałów. Swoje oświadczenie firma kończy słowami:

Z naszej strony wolelibyśmy, aby AkzoNobel mówił z nami, zamiast mówić o nas. Podtrzymujemy nasze zaproszenie do spotkania i rozmowy, wierząc, że jest to zgodne z życzeniami oraz w interesie udziałowców AkzoNobel.

Źródło: PPG