a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiBenjamin Moore pomoże chronić amerykańskie zabytki

Benjamin Moore pomoże chronić amerykańskie zabytki

Benjamin Moore nawiązał współpracę z National Trust for Historic Preservation – prywatną organizacją non-profit, zajmującą się ochroną historycznych obiektów Ameryki. Wraz z nią firma przez najbliższe 12 miesięcy dbała będzie o sześć historycznych obiektów w Stanach Zjednoczonych.

Benjamin Moore amerykańskie zabytki

Wybudowana w roku 1838 rezydencja Lyndhurst niedaleko Nowego Jorku to jeden z sześciu historycznych obiektów, którymi opiekuje się National Trust for Historic Preservation. Fot. Elisa.rolle / Wikimedia Commons

National Trust for Historic Preservation to organizacja finansowana ze środków prywatnych, dbająca o sześć zabytkowych budynków w różnych częściach kraju. Benjamin Moore przez najbliższy rok zapewni jej darowizny rzeczowe w postaci farb oraz dodatkowe wsparcie techniczne. Jak mówi Mike Searles, prezes Benjamin Moore:

Od roku 1883 zabezpieczamy, chronimy i dbamy o piękny wygląd domów, obiektów użyteczności publicznej i innych struktur. Jako firma oddana środowisku, w którym działa, zainteresowana również losem jego historycznych miejsc, z dumą wspieramy National Trust for Historic Preservation. Misję organizacji wspomożemy, dostarczając naszych wysokiej jakości farb oraz służąc ekspertyzą kolorystyczną i produktową w przypadku wybranych projektów.

Radość wyraziła również Katherine Malone-France, wiceprezes organizacji National Trust for Historic Preservation. Pomoc Benjamin Moore umożliwi odświeżenie historycznych obiektów dla turystów z całego kraju oraz pozwoli je utrzymać w dobrym stanie dla kolejnych pokoleń.

Sześć projektów, którymi opiekuje się organizacja, to studio rzeźbiarza Daniela Chestera Frencha w Chesterwood w Stockbridge (Massachusetts), rezydencja Lyndhurst w Tarrytown (Nowy Jork), rezydencja Brucemore w Cedar Rapids (Iowa), Dom Woodrowa Wilsona w Waszyngtonie, zabytkowy dom z 1834 roku The Shadows w New Iberia (Luizjana) oraz zbudowana w połowie XVIII wieku posiadłość Cliveden w Filadelfii (Pensylwania).

Źródło: pcimag.com