REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG nie zamierza zrezygnować z AkzoNobel

Mimo że AkzoNobel już dwa razy odrzucił ofertę kupna złożoną mu PPG, amerykański koncern nie poddaje się. Po raz kolejny zaprosił do dyskusji w sprawie połączenia obu firm.

AkzoNobel PPG

Fot. amsfrank / Foter.com / CC BY-SA

Pierwsza oferta PPG odrzucona została przez AkzoNobel na początku marca, druga – niecałe dwa tygodnie później. Zarząd amerykańskiego koncernu wciąż jednak wierzy, że połączenie firm byłoby korzystne nie tylko dla nich, ale i dla udziałowców i pracowników. Nalega, aby AkzoNobel poważnie rozważył jego propozycję, została ona bowiem gruntownie przemyślana, poprzedzona wieloma miesiącami przygotowań i zbierania informacji w Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Jak zapewnia prezes PPG, Michael McGarry, przygotowana obecnie oferta przyniesie korzyści wszystkim interesantom, łącznie z pracownikami firmy w Holandii. Przy jej tworzeniu wzięto pod uwagę argumenty, które podał AkzoNobel, odrzucając ofertę – m.in. obawy o utrzymanie dotychczasowych warunków zatrudnienia pracowników firmy, działania odpowiedzialności społecznej, lokalizację siedzib w Europie i Holandii, współpracę z ośrodkami publicznymi oraz poświęcenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Zarząd PPG gotów jest odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości zgłoszone przez AkzoNobel. Także te dotyczące przepisów antymonopolowych – eksperci PPG zajęli się już tą sprawą i są przekonani, że transakcję można z powodzeniem zrealizować. Prezes apeluje więc raz jeszcze do zarządu AkzoNobel, aby w interesie wszystkich akcjonariuszy i osób związanych z firmą rozważył propozycję i podjął rozmowę w tej sprawie.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA