REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG i Williams Martini Racing – 15 lat razem

PPG oraz Williams Martini Racing, jeden z najbardziej utytułowanych zespołów Formuły 1, świętują okrągłą rocznicę współpracy. To już 15 lat!

PPG Williams Martini Racing

Fot. arch. PPG

W przypadku bolidu Formuły 1 bardzo ważna jest wytrzymałość – lakier musi być odporny na uderzenia żwiru przy prędkości pojazdu dochodzącej do 300 km/h. Do tego PPG rozwiązał problem wagi powłoki lakierniczej – jego system aplikowany jest w mniejszej ilości warstw, co pozwala zredukować wagę o 48%. To ogromna różnica, biorąc pod uwagę, że waga pojazdu przekłada się na prędkość. Dzięki półmatowemu lakierowi, którym zastąpiono oślepiające jasne wykończenia, bolidy Williams Martini Racing również pięknie się prezentują.

Obydwie strony wyrażają radość z 15 lat udanej współpracy. Według Patricii Phountoucos, menedżera ds. komunikacji w PPG Refinish, tor Formuły 1 jest idealnym miejscem do zaprezentowania innowacyjnych technologii lakierniczych. Paddy Lowe, szef ekipy technicznej Williamsa, podkreślił natomiast, że wsparcie PPG jest nieocenione w dążeniu zespołu do ograniczenia masy bolidów. Dodał, że jego zdaniem dzięki lakierom firmy pojazdy Williams Martini Racing prezentują się najlepiej ze wszystkich.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA