a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowłoki i folie fluorowęglowe gwiazdą dużych targów

Powłoki i folie fluorowęglowe gwiazdą dużych targów

Folie i powłoki fluoropolimerowe oparte na technologii jednego z liderów światowej branży chemicznej triumfowały na tegorocznych targach Taipei Building Show. Ich możliwości prezentowali na swoich stoiskach dwaj duzi producenci.

Powłoki fluorowęglowe stosowane są m.in. do zabezpieczania metalowych fasad budynków. Fot. Mr-Bozen / pixabay.com

Podczas ostatniej edycji Taipei Building Show – największych targów materiałów budowlanych na Tajwanie – zaprezentowane zostały nowe produkty, wykorzystujące rozwiązania dostarczane przez DuPont. Mowa o warstwach fluoropolimerowych.

Folie jak drewno i kamień

W ramach współpracy z firmą Coryor Surface Treatment na targach zaprezentowane zostały rozwiązania na bazie drukowanych folii PVF Tedlar® od DuPont. Folie Tedlar® już od ponad 60 lat z powodzeniem wykorzystywane są dla ochrony i estetyki różnych powierzchni, w tym np. paneli słonecznych, w nawet najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Jak komentuje Jay Chang, dyrektor generalny Coryor:

Na naszym stoisku na Taipei Building Show zaprezentowanych zostało kilka świetnych przykładów drukowanych próbek Tedlar®. Bariery Tedlar® zapewniają, że te efektowne drukowane folie mają odpowiednią ochronę i będą wyglądać jak nowe niezależnie od tego, gdzie zostaną wykorzystane.

Zaprezentowane folie mogą naśladować drewno, kamień i szereg innych organicznych wykończeń, a przy tym są odporne na warunki panujące na zewnątrz i łatwe do utrzymania w czystości. Możliwe jest również uzyskanie drukowanego wykończenia zgodnie z preferencjami klienta.

Powłoki PVF na fasady metalowe

Oprócz drukowanych folii Coryor na targach Taipei Building Show zaprezentowane zostały również rozwiązania powstałe we współpracy DuPont z koncernem Nippon Paint. To powłoki PVF Tedlar® przeznaczone przede wszystkim do ochrony powierzchni metalowych w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych – jak choćby elementów fasad budynków.

Źródło: DuPont