a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiZwiększy się produkcja środków HTPB

Zwiększy się produkcja środków HTPB

Europejski producent rozbudowuje swój zakład w Niemczech. Celem jest zwiększenie produkcji środków HTPB, stosowanych głównie w branży klejów i uszczelniaczy.

Fot. arch. Evonik

Firma Evonik rozpoczęła prace nad rozbudową swojej linii produkcji środków POLYVEST® HT w zakładzie w Marl w Niemczech. Są to polibutadieny zakończone grupą hydroksylową (HTPB – ang. hydroxyl-terminated polybutadiene), produkowane przez oddział Coating & Adhesive Resins.

Niezawodna obsługa klientów

Zgodnie z planem zakład ma zyskać dodatkową zdolność produkcyjną już w drugim kwartale 2024 roku. Jak komentuje dr Stefan Pfaffenbach, dyrektor oddziału Coating & Adhesive Resins Evonik:

Rozszerzając naszą produkcję zapewniamy dalszą niezawodną obsługę naszym klientom na całym świecie. W silnie konkurencyjnym środowisku wzmacniamy naszą pozycję lidera – zarówno w zakresie kosztów, jak i innowacji.

Rozbudowa ma miejsce dokładnie dziesięć lat po tym, jak w Marl rozpoczęta została produkcja HTPB. Dzięki zintegrowanym źródłom zaopatrzenia Evonik nie musi się obawiać o dostęp do surowców – butadien produkowany jest bezpośrednio w zakładzie w Marl, zaś nadtlenek wodoru dostarczany przez Grupę Evonik. Ponadto na terenie fabryki mieści się też ośrodek rozwojowo-badawczy i technologii aplikacji Evonik, dzięki czemu opracowane innowacje po przejściu odpowiednich testów mogą trafić od razu na linię produkcyjną.

Szeroki zakres zastosowań

Środek POLYVEST® HT produkowany jest drogą polimeryzacji rodnikowej. Powstały polimer posiada silnie hydrofobowy polibutadienowy rdzeń oraz grupy hydroksylowe, które łatwo poddać można modyfikacji chemicznej. Produkt ma szeroki zakres zastosowań, m.in. w sektorze klejów i uszczelniaczy.

Źródło: Evonik