a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneOprogramowanie pomaga dobrać system ogniochronny

Oprogramowanie pomaga dobrać system ogniochronny

Producent farb udostępnił nowe oprogramowanie, które pozwala szybciej i precyzyjniej dobrać system ogniochronny na konstrukcje stalowe. Dzięki temu projektanci mogą wykonywać swoją pracę bez konsultacji z firmami inżynieryjnymi i wytwórcami powłok.

Fot. arch. Hempel

Koncern Hempel udostępnił innowacyjne oprogramowanie HEET Dynamic. Pozwala ono dobrać system ogniochronny na konstrukcje stalowe w sposób szybszy, prostszy i bardziej precyzyjny.

Dziesięć razy szybciej

HEET to skrót od Hempel Engineering and Estimation Technology. Program HEET Dynamic umożliwia nawet 10 razy szybsze kalkulacje dotyczące wyboru powłoki ogniochronnej – bez konieczności konsultowania z firmami inżynieryjnymi oraz producentami farb. Przedstawiciel firmy J&D Pierce (Contracts) Ltd komentuje:

To bardzo użyteczne oprogramowanie dla naszych inżynierów i projektantów. Daje nam dużą elastyczność w ramach procesu projektowania, bez potrzeby kontaktu z firmą Hempel.

Jak zapewnia producent, oprogramowanie jest łatwe do ściągnięcia i użytkowania. Rozwiązania proponowane przez HEET Dynamic są również zgodne z najnowszymi standardami obowiązującymi w branży.

Rozszerzenie dla zaawansowanych

Ponadto dla zaawansowanych użytkowników dostępne jest rozszerzenie licencji HEET Dynamic o funkcję Structural Fire Design. Daje ona większą elastyczność projektowania w zakresie temperatur projektowych, co pozwala na ograniczenie kosztów i zwiększenie efektywności.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie