a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneRok w brzoskwiniach

Rok w brzoskwiniach

Znamy już najbardziej wyczekiwany ze wszystkich Kolorów Roku! Instytut Pantone ogłosił, że jego Kolorem Roku 2024 został Peach Fuzz – delikatny i aksamitny odcień brzoskwiniowy.

Fot. arch. Pantone

Jak wyjaśnia Pantone, w dzisiejszych czasach wszechobecnego zgiełku silnie potrzebujemy opieki, empatii i współczucia. Stąd też ciepły i przytulny Peach Fuzz, który przywołuje „uczucie delikatności” oraz niesie przekaz oparty na „trosce, dawaniu, wspólnocie i współpracy”.

Przestrzeń do odczuwania i rozkwitu

Według Pantone wybrany Kolor Roku 2024 pozwala nam odnaleźć w sobie spokój, stwarzając atmosferę przebywania w ciepłym i przytulnym kokonie. Jak komentuje Leatrice Eiseman, dyrektorka wykonawcza w Pantone Color Institute:

Jako przyjemny brzoskwiniowy odcień z pogranicza różu i pomarańczu PANTONE 13-1023 Peach Fuzz kojarzy się z przynależnością, inspiruje do zaczynania od nowa i do troski. Tworzy atmosferę spokoju oraz przestrzeń do bycia, odczuwania, uzdrawiania i rozkwitu – niezależnie od tego, czy swój czas spędzamy z innymi czy cieszymy się chwilą sami ze sobą.

Oficjalnymi firmami partnerskimi Koloru Roku 2024 Pantone zostały Motorola, Shades by Shan, Ruggable, Ultrafabrics oraz Spoonflower.

Jednym z oficjalnych partnerów Koloru Roku 2024 Pantone została Motorola. Fot. arch. Pantone

25 lat ikonicznego programu

Instytut Pantone wybrał swój Kolor Roku już po raz dwudziesty piąty, a więc program obchodzi swój jubileusz. Historycznie pierwszym Kolorem Roku – w 1999 – był niebieski Pantone 15-4020 Cerulean Blue.

Zdaniem firmy program stał się już dziś ikoniczny, zwracając uwagę na to, co dzieje się aktualnie w naszej kulturze i wyrażając to językiem koloru. Laurie Pressman, wiceprezeska Pantone Color Institute, komentuje:

Nasz tegoroczny Kolor Roku Pantone jest wyrazem tego, że dostrzegamy na całym świecie coraz większe znaczenie społeczności. Ludzie ustalają na nowo obraz życia, jakie chcą wieść i uświadamiają sobie, co jest dla nich ważne – komfort bycia blisko tych, których kochamy.

Pressman dodaje, że w duchu wartości wyrażanych przez Peach Fuzz firma wspomina 25 lat programu Kolor Roku Pantone. Cieszy się, mogąc wyznaczać drogę, na której projektanci i entuzjaści koloru z całego świata mogą wspólnie dyskutować o odcieniach, inspirować się nimi oraz z ich pomocą uwalniać kreatywność w swoim otoczeniu.

Spokojna brzoskwinia po energicznej czerwieni

W zeszłym roku Pantone postawił na wyrazisty odcień z rodziny czerwieni – Viva Magenta 18-1750. W odróżnieniu od tegorocznego delikatnego Peach Fuzz, zeszłoroczny Kolor Roku Pantone kojarzył się z żywiołowością, energią i siłą oraz zachęcał do odważnych eksperymentów.

Źródło: paintsquare.com