a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe technologie będą rozwijane w Chinach

Nowe technologie będą rozwijane w Chinach

Europejski koncern otworzył nowe centrum technologiczne w Chinach. To jego drugi największy tego typu obiekt na świecie, po ośrodku w Zurychu.

Fot. weiziyoung / pixabay.com

Firma Sika wyraźnie rozszerzyła swoje możliwości rozwojowo-badawcze w regionie Azji i Pacyfiku, otwierając nowe centrum technologiczne. Mieści się ono w Suzhou w Chinach.

Idealne warunki do współpracy

Technology Centre Suzhou niedaleko Szanghaju to po ośrodku w Zurychu drugie największe centrum technologiczne Sika. Jego powierzchnia wynosi blisko 9000 m2 i stanie się ono miejscem pracy dla ok. 150 ekspertów, rozwijających nowe technologie. Jak komentuje Patricia Heidtman, dyrektorka ds. innowacji i zrównoważonego rozwoju w Sika:

Dzięki naszemu nowemu centrum technologicznego zwiększamy nasze możliwości rozwijania innowacji w regionie Azji i Pacyfiku oraz wspieramy synergie w zakresie zrównoważonego budownictwa i przyjaznej środowisku mobilności. Stworzyliśmy idealne warunki do ścisłej współpracy naszych zespołów badawczych.

Obiekt mieści laboratoria, w których rozwijane będą nowe rozwiązania w zakresie klejów i uszczelniaczy. Ponadto zapewniona została infrastruktura badawcza dla domieszek do betonu oraz technologii cementowych zmniejszających emisję CO2, a część laboratoriów poświęconych będzie rozwiązaniom dla branży budowlanej i samochodowej. Jak jednak podaje producent, ośrodek skupiał się będzie przede wszystkim na technologiach materiałowych dla sektora odnawialnej energii (elektrownie słoneczne i wiatrowe), a także magazynowania energii i e-mobilności.

120 ośrodków

Sika posiada ponad 20 ośrodków Global Technology Center oraz 100 centrów rozwoju i aplikacji. Ponad 1800 pracowników firmy jest zatrudnionych w działach rozwojowo-badawczych.

Źródło: Sika, european-coatings.com