a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProducent chemii odłącza swój oddział

Producent chemii odłącza swój oddział

Jeden z koncernów chemicznych ogłosił ostateczne odłączenie jednego ze swoich oddziałów, który od tej pory funkcjonował będzie na rynku jako niezależna firma. Wszystko po to, by usprawnić działania i skupić się na kluczowych dla siebie biznesach.

Fot. arch. Solvay

Udane odłączenie swojego oddziału Specialty ogłosiła firma Solvay. Jako samodzielna firma będzie on funkcjonował na rynku pod nazwą Syensqo.

Utrzymanie kursu

Odłączając oddział, Solvay przygotowuje się na nowy etap zrównoważonego rozwoju firmy – usprawnia działania, skupiając się na kluczowych dla siebie biznesach. Jak komentuje Philippe Kehren, dyrektor generalny Solvay:

Naszą misją w Solvay jest wykorzystanie możliwości chemii do tworzenia zrównoważonych produktów, które sprostają najtrudniejszym warunkom. W tym celu wdrażamy innowacje, równocześnie minimalizując nasz wpływ na środowisko. Odłączenie oddziału ułatwi nam utrzymanie dotychczasowego kursu – osiąganie solidnych marż i generowanie zysków.

Operacja odłączenia została sfinalizowana 9 grudnia 2023. Solvay i Syensqo zaczęły funkcjonować jako niezależne podmioty na brukselskiej i paryskiej platformie Euronext pod własnymi symbolami giełdowymi 11 grudnia. Pierre Gurdijan, prezes zarządu Solvay, życzył współpracownikom z Syensqo powodzenia na rynku jako niezależna firma.

Fundamentalne potrzeby społeczeństwa

Koncern Solvay, zatrudniający ok. 9000 pracowników w 40 krajach, ma w swojej ofercie zrównoważone produkty spełniające fundamentalne potrzeby społeczeństwa. Są to m.in. środki do oczyszczania wody i powietrza, konserwujące żywność, wykorzystywane w produkcji przyjaznej środowisku odzieży, zapewniające izolację termiczną i ochronę domów.

Źródło: Solvay, coatingsworld.com