a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProducent rur kupuje oddział farb i powłok

Producent rur kupuje oddział farb i powłok

Jeden z czołowych wytwórców rur i rurociągów dokonał zakupu w sektorze farb i powłok. Wraz z bogatą ofertą produktową w jego ręce przejdzie również dziewięć fabryk na kilku kontynentach.

Fot. arch. Tenaris

Firma Tenaris specjalizująca się w produkcji rur ogłosiła nowy zakup. W jej ręce przeszedł oddział powłok na rurociągi koncernu Mattr (do niedawna pod nazwą Shawcor).

Produkty, usługi i technologie

Plany przejęcia ogłoszone zostały w sierpniu tego roku. Od tego czasu uzyskane zostały konieczne zgody od władz Meksyku i Norwegii. Jak komentuje Michele Della Briotta – prezeska Tenaris w Europie, która zarządzać będzie utworzoną właśnie jednostką Coating Profit Center:

Budujemy obecnie doskonałą ofertę, na którą składają się wysokiej jakości produkty, innowacyjne usługi i technologie powlekania. W ten sposób możemy zapewnić naszym klientom wydajne i skuteczne rozwiązania, wspierające ich działania.

Przejęcie oznacza dla Tenaris możliwość specjalizacji w zakresie kompleksowych systemów powłokowych na rurociągi lądowe i podwodne, zabezpieczających przed korozją i gwarantujących sprawny przepływ. Producent zamierza dokonać integracji nowych obiektów i dostosować je do swoich globalnych standardów przemysłowych.

Dziewięć nowych fabryk

Oprócz oferty produktowej w ramach przejęcia w ręce Tenaris przejdzie w sumie dziewięć fabryk w Kanadzie, Meksyku, Norwegii, Indonezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Stanach Zjednoczonych. Uzgodniona przez obie strony cena zakupu wyniosła 182,6 mln $.

Źródło: paintsquare.com