a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweŚlad węglowy po raz pierwszy w karcie charakterystyki

Ślad węglowy po raz pierwszy w karcie charakterystyki

Producenci farb prześcigają się w dostarczaniu swoim klientom danych dotyczących śladu węglowego ich produktów. Jeden z nich właśnie wprowadził tę informację do kart charakterystyki.

Fot. HelloVector / pixabay.com

Hempel, jako pierwszy producent z branży farb i powłok, udostępnił informację o śladzie węglowym w kartach charakterystyki produktu. Wszystko po to, by pomóc swoim klientom w realizacji ich własnych celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Kolejny krok naprzód

Dostępne już od jakiegoś czasu karty Sustainability Product Scorecards, dostępne dla wszystkich produktów Hempel, pozwalają szybko i łatwo zmierzyć wpływ na środowisko poszczególnych systemów malarskich. Umieszczenie informacji o śladzie węglowym w kartach charakterystyki produktów to kolejny krok naprzód. Jak komentuje Monica Li Avram, dyrektorka oddziału Solution Management – Infrastructure w Hempel A/S:

Zrównoważony rozwój to nie tylko nasza droga. Zauważyliśmy coraz większą liczbę zapytań od naszych klientów o szczegółowe dane na ten temat – zarówno jako wymóg w ich projektach, jak i jako wyróżnik na tle innych produktów. Już od pewnego czasu czasu dostarczamy klientom liczby dotyczące śladu węglowego w odniesieniu do ich rocznych wydatków lub konkretnego projektu. Naturalnym kolejnym krokiem było włączenie tych informacji do kart charakterystyki.

Ślad węglowy podany w kartach uwzględnia surowce, transport do fabryki Hempel, procesy produkcyjne w zakładach Hempel oraz LZO emitowane zarówno podczas, jak i po aplikacji produktu. Klient otrzymuje więc informację o wszystkich najważniejszych czynnikach, poprzez które wyrób wpływa na środowisko wzdłuż łańcucha dostaw.

Prosto w ręce klientów

Jak podkreśla Emily Adair, starsza menedżerka projektu zrównoważonego rozwoju, karty Sustainability Product Scorecards są już aktywnie wykorzystywane przez klientów. Dane dotyczące śladu węglowego w kartach charakterystyki sprawiają, że informacja o produkcie z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju trafia prosto w ich ręce.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie