REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Popularne kolory aut według PPG – zieleń w natarciu!

Koncern PPG ogłosił wyniki swojego corocznego badania popularności kolorów samochodów. Najciekawsza obserwacja? Rośnie zainteresowanie kolorem zielonym.

popularne kolory aut PPG

Fot. Hans / pixabay.com

Jak mówi Jane Harrington, globalny manager PPG ds. stylistyki koloru w oddziale lakierów samochodowym OEM, choć dziś klienci są bardzo konserwatywni w wyborze kolorów – najczęściej sięgają po biel lub czerń – historycznie zielony był jednym z chętniej wybieranych odcieni karoserii. Szczególną popularnością cieszył się w latach 90.

Od roku 1999 zaczął się zwrot ku odcieniom neutralnym i zielony coraz rzadziej pojawiał się na światowych drogach. Obecnie stanowi niewielki procent wszystkich samochodów na świecie, ale eksperci twierdzą, że w najbliższym czasie znów wróci do łask. To efekt jego rosnącej popularności w wystroju wnętrz, branży meblarskiej i elektronicznej.

Powrót do natury

Choć na rynku wciąż dominują kolory czarny, biały i szary, mniej więcej 2% SUV-ów w Ameryce Północnej jest dziś zielona. Kolor rzucał się również w oczy na targach International Auto Show – lakier w odcieniu zielonego można było podziwiać między innymi na Mercedesie G-Class czy ikonicznym Fordzie Mustang Bullitt.

Powrót zainteresowania zielenią to efekt jej rosnącej popularności w wystroju wnętrz i architekturze, także na miejskich drapaczach chmur. Skąd ten trend? W silnie zurbanizowanym świecie, w którym jesteśmy każdego dnia bombardowani bodźcami, ludzie szukają spokoju i prostoty natury.

Nie tylko na karoserii

Jennfier Solcz, globalny manager PPG w segmencie kół i powłok przemysłowych, dodaje, że zieleń jest coraz popularniejsza nie tylko na karoserii, ale na przykład na elementach wyposażenia wewnętrznego samochodu czy na kołach. Powłoki na koła coraz częściej wykorzystywane są jako element wyróżniający. Oprócz zieleni wzięciem cieszą się w tym wypadku kolory metaliczne, jak brąz i złoto, a także wykończenia matowe.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA