a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaPałeczki do perkusji – bez wosku ani rusz

Pałeczki do perkusji – bez wosku ani rusz

Używają ich m.in. perkusiści zespołów Scorpions, Sabaton i The Rasmus. Firma Wincent Drumsticks dostarcza pałeczki do perkusji już od ponad trzydziestu lat, zaś ich ochronę oraz najlepsze właściwości dotykowe zapewnia wosk od firmy Teknos.

Fot. arch. Teknos

Wincent Drumsticks AB to firma działająca w pobliżu miejscowości Gränna w Szwecji, produkująca co roku 400 000 pałeczek do perkusji. Ochronę zapewnia im wosk marki Teknos.

Najlepsze pałeczki na świecie

Początki Wincent Drumsticks sięgają roku 1992. To wtedy późniejszy założyciel firmy Dan Nylén wraz ze swoim ojcem zaczęli na własną rękę eksperymentować z wytwarzaniem pałeczek do perkusji. Dan był zdeterminowany, by produkować najlepsze pałeczki na świecie i po wielu próbach udało mu się uzyskać takie, które wykazują największą trwałość i wytrzymałość. Dziś korzystają z nich muzycy i zespoły na całym świecie.

Dan Nylén szybko uświadomił sobie, że nie ma obecnie urządzeń, które mogłyby posłużyć do jego celów, zaczął więc projektować i budować własne maszyny. To one używane są dziś w fabryce Wincent Drumsticks.

Wosk, który przyczynił się do sukcesu

Wśród konkurentów na rynku szwedzką firmę wyróżnia proces produkcyjny, na który składają się trzy kluczowe etapy. W ramach pierwszego z nich drewno jest suszone, tak aby uzyskało najlepszą możliwą wilgotność, a w związku z tym również wytrzymałość. Drugi etap to szlifowanie, dzięki któremu pałeczka staje się dobrze wyważona. W trzecim pałeczki zanurzane są w wosku dostarczonym przez Teknos.

Fot. arch. Teknos

Zabezpieczenie powierzchni przy pomocy wosku zapewnia pałeczkom dwie ważne właściwości. Po pierwsze – łatwiej utrzymać je w ręce (dzięki nieco lepkiej powierzchni pałeczki nie wyślizgują się nawet ze spoconych dłoni). Po drugie – trwałość. Tradycyjny lakier jest bardziej podatny na pękanie, podczas gdy wosk w większym stopniu penetruje drewno oraz zapewnia długotrwałą ochronę. Jak mówi Dan Nylén, założyciel Wincent Drumsticks:

Wosk, który otrzymaliśmy wraz z Teknos, jest ważną częścią naszego produktu i w dużym stopniu przyczynił się do naszego sukcesu. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Teknos na przestrzeni lat oraz za naszą współpracę.

Znani artyści

Wysoka jakość pałeczek Wincent Drumsticks sprawiła, że używa ich wielu znanych artystów. Są to m.in. Mikkey Dee (Motörhead/Scorpions), Tomas Haake (Meshuggah), Hannes Van Dahl (Sabaton), Aki Hakala (The Rasmus) czy Waltteri Väyrynen (Opeth), a także Per Lindvall, który przez wiele lat grał w zespole ABBA. Mikkey Dee komentuje:

Granie z takimi kapelami jak Motörhead czy Scorpions wymaga pałeczek o bardzo dużej wytrzymałości. Od Wincent otrzymałem wsparcie na wiele lat i mogę dzięki temu codziennie grać ostro w trasach na całym świecie.

Fot. arch. Teknos

Źródło: Teknos