a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiKolor i ochrona w branży powłok na drewno

Kolor i ochrona w branży powłok na drewno

Na rynku pojawiła się nowa linia preparacji pigmentowych do powłok na drewno. Pomagają one chronić i upiększać ten tak chętnie dziś wykorzystywany naturalny materiał.

Fot. psaudio / pixabay.com

Nowe preparacje pigmentowe dla luksusowych wykończeń do drewna wprowadziła na rynek Grupa Heubach. Nadają się one również jako składnik naturalnych produktów do drewna, na przykład otrzymywanych z oleju lnianego.

Ciepło i piękno

Nowe produkty charakteryzują się m.in. niską lepkością i dużą siłą barwienia. Jak komentuje Alexander Wörndle, Global Technical Marketing Coatings w Heubach:

W odróżnieniu od innych materiałów naturalne drewno wnosi do wystroju ciepło i piękno. Do tego jest bardzo wszechstronne i mówi się o nim jako o „nowym betonie” – używa się go do wszystkiego: od struktur budowlanych i fasad przez ogrodzenia po dekoracje wewnętrzne. Hostatint SA pomaga konserwować, chronić i upiększać ten powszechny materiał budowlany z wykorzystaniem wybranego odcienia.

Oprócz nowej linii produktowej Heubach oferuje szeroki wybór innych preparacji pigmentowych do powłok na drewno. Wśród nich jest np. linia Hostatint™ UV 100 dla produktów sieciowanych UV, Hostafine® do wodorozcieńczalnych powłok na meble i podłogi czy przyjazne środowisku produkty Licosperse™.

Dla różnych zastosowań

Jak zapewnia producent, nowa linia Hostatint SA jest wszechstronna i odpowiednia dla różnych zastosowań. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej firmy.

Źródło: Heubach