a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneOchrona przeciwogniowa w najtrudniejszych warunkach na ziemi

Ochrona przeciwogniowa w najtrudniejszych warunkach na ziemi

W ofercie europejskiego producenta pojawiła się nowa farba do pasywnej ochrony przeciwogniowej na instalacjach branży olejowo-gazowej i energetycznej. Produkt przetestowany został w ekstremalnych warunkach – na stacji arktycznej, na pustyni i w klimacie subtropikalnym.

Fot. arch. Jotun

Jotachar JF750 XT, produkt firmy Jotun, wprowadzany jest na rynek po pięciu latach zaawansowanych testów, zarówno prowadzonych wewnętrznie jak i zlecanych innym podmiotom. Wśród nich była ekspozycja na ekstremalne temperatury w ośrodku Jotun na Svalbardzie – jedynej stacji arktycznej do testowania powłok. Oprócz tego nowa farba testowana była w warunkach pustynnych oraz subtropikalnych, w ośrodkach Jotun na Bliskim Wschodzie i w Azji.

Certyfikowana ochrona

Wytrzymałość wprowadzonego właśnie na rynek produktu potwierdzają certyfikaty NORSOK M501 (2022) oraz UL2431 (bez konieczności stosowania dodatkowej farby nawierzchniowej). Jak zapewnia Jotun, farba spełnia najsurowsze wymogi przemysłowe. Andy Czainski, globalny dyrektor kategorii Hydrocarbon Fire w Jotun Performance Coatings, komentuje:

Firmy z branży olejowej, gazowej i petrochemicznej coraz częściej inwestują w instalacje znajdujące się w miejscach o bardzo agresywnym środowisku. Muszą być pewne, że ich dobra posiadać będą certyfikowaną ochronę na wypadek pożaru lub wycieku substancji kriogenicznej w tak trudnych warunkach. Jakość Jotachar JF750 XT potwierdzona w każdym klimacie oznacza, że właściciele, inżynierowie i wytwórcy mogą być pewni zastosowanej ochrony na każdym etapie ich projektu, nawet podczas ekspozycji na najbardziej ekstremalne warunki na ziemi.

Zaletą nowego produktu jest też łatwa aplikacja bez konieczności stosowania siatki. Technologia samowzmacniającego się elastycznego spoiwa Jotun minimalizuje z kolei ryzyko uszkodzeń w trakcie budowy, podnoszenia, komisjonowania czy użytkowania elementów instalacji.

Więcej – w materiale wideo

Jotachar JF750 XT jest najnowszym członkiem rodziny produktów Jotachar, zaprojektowanych do ochrony konstrukcji stalowych przed wyciekami substancji kriogenicznej, pożarem węglowodorowym i pożarem strumieniowym. Przedstawiciele Jotun opowiadają o nowej farbie w specjalnym materiale wideo.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie