a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiJuż 47 członków Together for Sustainability

Już 47 członków Together for Sustainability

Inicjatywa Together for Sustainability (TfS) zrzeszająca firmy z branży chemicznej, którym zależy na bardziej zrównoważonym łańcuchu dostaw, ma nowego członka. Została nim firma Nouryon.

Fot. arch. Nouryon

Together for Sustainability (TfS) to inicjatywa, której celem jest podniesienie standardów zrównoważonego rozwoju w branży chemicznej. Po dołączeniu Nouryon liczy obecnie 47 firm.

Dostęp do najlepszych praktyk

W roku 2022 firma Nouryon zdobyła platynowy medal EcoVadis za swoje osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju. Potwierdzeniem jej zaangażowania na tym polu są również neutralne węglowo zakłady produkcyjne. Jak mówi Stephen Hester, wiceprezes i dyrektor ds. zamówień w Nouryon:

Członkostwo w TfS zwiększy nasze możliwości w zakresie audytów łańcucha dostaw oraz dostęp do najlepszych praktyk w branży. Przewidujemy, że nasi klienci i partnerzy biznesowi docenią wartość, którą zapewnia przyłączenie się do inicjatywy – dzięki temu bowiem będziemy w stanie zapewnić bardziej zrównoważony łańcuch dostaw.

Vivi Hollertt, wiceprezeska oraz dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju i komunikacji w firmie, dodaje, że zrównoważony rozwój to dla Nouryon priorytet i koncern nieustannie pracuje nad samodoskonaleniem w tym zakresie. Dlatego zarząd cieszy się na współpracę z TfS i pozostałymi członkami inicjatywy.

Więcej o TfS

Together for Sustainability to inicjatywa powołana do życia w 2011 roku. W jej powstanie zaangażowanych było sześć dużych koncernów chemicznych – BASF, Bayer, Evonik Industries, Solvay, LANXESS oraz Henkel. Więcej na jej temat piszemy w naszym tekście.

Źródło: Nouryon