a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętoweNowe farby na pokłady wewnętrzne statków

Nowe farby na pokłady wewnętrzne statków

Amerykański producent wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty do zastosowania na pokładach wewnętrznych statków. Spełniają one m.in. standardy Międzynarodowej Organizacji Morskiej.

Fot. neufal54 / pixabay.com

Nowe farby wprowadził na rynek Sherwin-Williams Protective & Marine. Systemy malarskie SeaGuard One-Step Decking System oraz SeaGuard Decorative Color Flake System są odpowiednie zarówno dla zastosowań komercyjnych, jak i rządowych.

Kolor i wytrzymałość

Obydwa produkty spełniają kodeks Międzynarodowej Organizacji Morskiej IMO 2010 FTP – część 2 i 5 aneksu 1 dla zastosowań komercyjnych. Jak mówi Richard Pickering, dyrektor sprzedaży Marine w oddziale Sherwin-Williams Protective & Marine:

Cieszymy się, że możemy zaoferować korzyści tej technologii na pokłady wewnętrzne pod cenioną marką SeaGuard. Oczywiście klienci mogą również liczyć na ekspertyzę zespołu technicznego Sherwin-Williams, który służy wiedzą na temat produktu oraz szkoleniem w zakresie sprzętu.

SeaGuard One-Step to wytrzymały system o wysokiej zawartości części stałych o unikatowym wykończeniu. Dostępny jest w ośmiu odcieniach i może być wykorzystany do tworzenia przykuwających wzrok wzorów m.in. na stali czy aluminium.

System SeaGuard Decorative Color Flake składa się z lekkiej warstwy wyrównawczej i polimerowych lakierów nawierzchniowych w różnych odcieniach. Warstwa wyrównawcza pozwala uzyskać na pokładzie równe podłoże. System może być stosowany również w miejscach o dużej wilgoci (np. pod prysznicem).

Zalecany produkt

Dodatkowo producent zaleca wykorzystanie innego swojego produktu z linii SeaGuard – Grout Coat. Służy on jako napełniacz dla porowatych podłoże oraz warstwa wyrównawcza i eliminuje konieczność zastosowania wodoodpornej membrany, wymaganej w niektórych konkurencyjnych systemach.

Źródło: coatingsworld.com