a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe poliole pomogą ograniczyć ślad węglowy

Nowe poliole pomogą ograniczyć ślad węglowy

Europejski producent wprowadza do sprzedaży nowe gatunki polioli. W nowej wersji zawarty w składzie węgiel jest w 100% odnawialny i masowo zbilansowany.

Fot. geralt / pixabay.com

Dzięki pozyskiwaniu dwutlenku węgla z odnawialnych surowców nowe produkty w ofercie Perstorp będą miały na wyjściu ujemny ślad węglowy. Neeture™ N100 (glikol neopentylowy) oraz Evyron™ T100 (trimetylopropan) powstały bowiem, by ograniczyć ślad węglowy wzdłuż całego łańcucha dostaw.

Bardziej przyjazne środowisku towary

Nowości produktowe umacniają pozycję Perstorp jako czołowego dostawcy środków chemicznych o niskim śladzie węglowym. Firma realizuje się w tym zakresie od roku 2010, gdy na rynek wprowadziła Voxtar™ – pierwszy na świecie pentaerytrytol na bazie węgla z surowców odnawialnych. Jak mówi Jenny Klevås, globalna dyrektorka ds. marketingu w Perstorp:

W związku z tym, że klienci biznesowi i użytkownicy końcowi dążą dziś do ograniczenia swojego śladu węglowego, zapotrzebowanie na chemikalia oparte na zrównoważonych surowcach stale rośnie. Ponieważ wytwórcy niemal wszystkich dóbr korzystają ze środków chemicznych, mamy możliwość dokonania dużej zmiany na lepsze. Z dumą wprowadzamy do oferty dwa produkty, które pomogą klientom spełnić swoje cele związane ze śladem węglowym i wytwarzać bardziej przyjazne środowisku towary.

Nowe produkty, podobnie jak wszystkie z kategorii Pro-Environment, posiadają certyfikat ISCC PLUS (International Sustainability & Carbon Certification). Certyfikat ten stanowi potwierdzenie dla klientów, że spełnione są wysokie wymagania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Do uzyskania Neeture N100 oraz Evyron T100 wykorzystywany jest certyfikowany ISCC biogaz, metanol lub propylen na bazie bio- lub biocyrkularnych źródeł.

Na drodze do całkowitej neutralności

Produkty Pro-Environment zapewniają klientom identyczną jakość jak ich alternatywy otrzymywane z surowców kopalnych, ale oferują dodatkową korzyść z punktu widzenia środowiska. Jak dodaje Anna Berggren, wiceprezeska oddziału Sustainability w Perstorp:

Mogąc zaoferować dwa spośród naszych najpopularniejszych produktów Pro-Environment, Neeture™ i Evyron™, w 100% „zielonej” wersji, przybliża nas do uniezależnienia się od surowców kopalnych oraz całkowitej neutralności w zakresie materiałów.

Źródło: Perstorp