a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowy produkt w linii Colanyl 500 firmy Heubach

Nowy produkt w linii Colanyl 500 firmy Heubach

Heubach rozszerzył swoją linię preparacji pigmentowych Colanyl 500. Nową pozycją jest pierwszy w tej linii pomarańczowy odcień – Colanyl Orange H5GD 500.

Fot. FreeCreativeStuff / pixabay.com

Do tej pory w linii Colanyl 500 marki Clariant nie znajdował się żaden pomarańczowy pigment. Colanyl Orange H5GD 500 wypełnia tę lukę kolorystyczną i jest połączeniem nowego, atrakcyjnego odcienia oraz dużej wytrzymałości. Może być wykorzystany m.in. jako składnik powłok architektonicznych oraz wodnych powłok przemysłowych czy podłogowych.

Stabilny w formułach wodorozcieńczalnych

Nowy produkt miał być rozwiązaniem problemu małej stabilności Pigment Orange 62 w formułach wodorozcieńczalnych. Jak wyjaśnia Franziska Hammerl, szefowa działu powłok dekoracyjnych i do drewna w Heubach:

Pigmenty Pigment Orange 62 ciężko ustabilizować w preparacjach lub farbach wodorozcieńczalnych, dlatego nasz zespół rozwojowo-badawczy skupił się na opracowaniu nowego, zaawansowanego Colanyl Orange H5GD 500. Jest on stabilny w ramach wszystkich swoich właściwości, nie ma tendencji do sedymentacji, jego profil reologiczny i parametry kolorystyczne pozwalają uzyskać dokładnie pożądany efekt.

Franziska Hammerl dodaje, że pozwala to ograniczyć trud związany z planowaniem, produkcją i aplikacją po stronie klienta. Wymienia również inne zalety nowego wyrobu: jego okres przydatności to aż 24 miesiące, jest łatwy w użytkowaniu i kompatybilny z szeroką gamą systemów malarskich.Heubach pomarańczowy pigment Colanyl Orange H5GD 500

Fot. arch. Heubach Color

Przyjazny środowisku produkt

Heubach to pionier w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań kolorystycznych, dlatego również Colanyl Orange H5GD 500 charakteryzuje się niską zawartością LZO. Jest wolny od spoiw oraz produkowany bez dodatku APEO (oksyetylenowanych alkilofenolów).

Źródło: coatingsworld.com