a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowa Grupa Heubach po zamknięciu dużej transakcji

Nowa Grupa Heubach po zamknięciu dużej transakcji

Grupa Heubach i firma inwestycyjna SK Capital Partners ogłosiły ostateczne zamknięcie transakcji przejęcia oddziału Global Colorants Business koncernu Clariant. Będzie on od tej pory działał pod szyldem Heubach.

Grupa Heubach Clariant

Fot. mystraysoul / pixabay.com

Po przejęciu oddziału Clariant powstała nowa Grupa Heubach, której siedziba mieścić się będzie w Wiedniu. Jak mówi Johann Heubach z Grupy Heubach:

Nowy Heubach to światowej klasy organizacja, posiadająca talenty, technologię i zasoby. Jakość produktów i zrównoważony rozwój to nasze fundamenty. Posiadamy obecnie doskonałą pozycję, by tworzyć wartość dla naszych klientów i partnerów biznesowych w obrębie wielu branż.

Nowy dyrektor generalny

Na czele nowej Grupy Heubach stanie Stefan Doboczky, który obejmie funkcję dyrektora generalnego w dniu 10 stycznia 2022. Dotychczas zajmował on stanowisko dyrektora generalnego w Lenzing AG, firmie specjalizującej się w produkcji włókien celulozowych i biochemikaliów. Jak komentuje Doboczky:

Bardzo cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Grupy Heubach. Jestem przekonany, że łącząc te dwa odnoszące sukcesy przedsiębiorstwa, zbudujemy silną ofertę dla naszych klientów z obszaru pigmentów i barwników.

Zanim został dyrektorem generalnym Lenzig, Doboczky był członkiem zarządu w Royal DSM, Dutch Life Science i Material Science Group. Posiada doktorat w dziedzinie nauk przyrodniczych, obroniony na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu, a także dyplom ukończonych studiów MBA na International Institute for Management Development w Lozannie.

19 fabryk i 3000 pracowników

Nowa Grupa Heubach to globalny dostawca pigmentów organicznych, nieorganicznych i antykorozyjnych, preparacji pigmentowych, barwników i materiałów specjalistycznych. Posiada 19 zakładów produkcyjnych na terenie Europy, obu Ameryk, Azji i Afryki, zatrudniając blisko 3000 ludzi.

Źródło: Heubach