REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa Grupa Heubach po zamknięciu dużej transakcji

Grupa Heubach i firma inwestycyjna SK Capital Partners ogłosiły ostateczne zamknięcie transakcji przejęcia oddziału Global Colorants Business koncernu Clariant. Będzie on od tej pory działał pod szyldem Heubach.

Grupa Heubach Clariant

Fot. mystraysoul / pixabay.com

Po przejęciu oddziału Clariant powstała nowa Grupa Heubach, której siedziba mieścić się będzie w Wiedniu. Jak mówi Johann Heubach z Grupy Heubach:

Nowy Heubach to światowej klasy organizacja, posiadająca talenty, technologię i zasoby. Jakość produktów i zrównoważony rozwój to nasze fundamenty. Posiadamy obecnie doskonałą pozycję, by tworzyć wartość dla naszych klientów i partnerów biznesowych w obrębie wielu branż.

Nowy dyrektor generalny

Na czele nowej Grupy Heubach stanie Stefan Doboczky, który obejmie funkcję dyrektora generalnego w dniu 10 stycznia 2022. Dotychczas zajmował on stanowisko dyrektora generalnego w Lenzing AG, firmie specjalizującej się w produkcji włókien celulozowych i biochemikaliów. Jak komentuje Doboczky:

Bardzo cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Grupy Heubach. Jestem przekonany, że łącząc te dwa odnoszące sukcesy przedsiębiorstwa, zbudujemy silną ofertę dla naszych klientów z obszaru pigmentów i barwników.

Zanim został dyrektorem generalnym Lenzig, Doboczky był członkiem zarządu w Royal DSM, Dutch Life Science i Material Science Group. Posiada doktorat w dziedzinie nauk przyrodniczych, obroniony na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu, a także dyplom ukończonych studiów MBA na International Institute for Management Development w Lozannie.

19 fabryk i 3000 pracowników

Nowa Grupa Heubach to globalny dostawca pigmentów organicznych, nieorganicznych i antykorozyjnych, preparacji pigmentowych, barwników i materiałów specjalistycznych. Posiada 19 zakładów produkcyjnych na terenie Europy, obu Ameryk, Azji i Afryki, zatrudniając blisko 3000 ludzi.

Źródło: Heubach

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA