a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowa aplikacja Chromaflo Colorant Explorer

Nowa aplikacja Chromaflo Colorant Explorer

Firma Chromaflo zaprezentowała swoją nową aplikację mobilną Colorant Explorer. To interaktywne narzędzie, zapewniające użytkownikom płynne doświadczenie wizualizacji kolorystycznej.

aplikacja Chromaflo Colorant Explorer

Fot. arch. Chromaflo

Aplikacja Colorant Explorer zbudowana została wokół nowej koncepcji projektowania w oparciu o koło barw. Ma ona pomóc osobom tworzącym formuły i zajmującym się specyfikacją koloru w szukaniu zakresów pigmentów do wykorzystania w farbach, powłokach i materiałach termoutwardzalnych.

Koło barw odkryte na nowo

Dzięki aplikacji Chromaflo proces wyboru koloranta ma być dużo sprawniejszy. Jak mówi Steve Riccardi, dyrektor działu Global Marketing w Chromaflo Technologies:

Aplikacja Chromaflo Colorant Explorer to cenne narzędzie, które umieszcza w zasięgu ręki wszystko to, czego użytkownicy potrzebują do nawigacji w procesie wyboru koloranta – szukając według koloru lub według budowy chemicznej, dla architektury, przemysłu czy termoutwardzalnych tworzyw sztucznych. Oferuje doświadczenie z zakresu koloru cyfrowego, chemii i aplikacji, jakie dotychczas w branży kolorantów w ogóle nie istniało.

Wykorzystując funkcję „Explore Colors” użytkownicy aplikacji mogą w łatwy sposób przeszukiwać chromatyczne i neutralne koła barw zaprezentowane dla wizualizacji pigmentów w przestrzeni kolorystycznej, i łączyć je z dostępnymi kolorantami Chromaflo. Odkryliśmy na nowo koło barw! – głosi producent.

Dostępna w wersji na iOS i Android

Colorant Explorer pozwala również filtrować wybrane produkty według określonych kryteriów oraz daje dostęp do aktualności, strony internetowej i mediów społecznościowych Chromaflo oraz formularza kontaktowego, tak aby użytkownik pozostawał w łączności z firmą. Aplikacja dostępna jest do ściągnięcia w wersji na urządenia iOS i Android.

Źródło: Chromaflo