REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa silikonowa powłoka konformalna w ofercie Dow

W dobie, gdy elektronika jest już niemal wszędzie, powłoki konformalne są niezwykle w cenie. Firma Dow doskonale o tym wie, dlatego wprowadziła właśnie do sprzedaży nową, pod wieloma względami rewolucyjną, tego typu powłokę – DOWSIL™ CC-8030.

silikonowa powłoka konformalna

Fot. arch. Dow

Powłoki konformalne chronią płytki PCB, z których zbudowane są wrażliwe podzespoły elektroniczne, przed zabrudzeniami, środkami chemicznymi, ekstremalnymi temperaturami oraz uderzeniami. Dotychczas w tej roli stosowane były głównie akrylanowe uretany sieciowane UV, ale nowy produkt Dow to coś zupełnie innego.

Łatwa aplikacja, szybkie sieciowanie

Jest to pierwsza nierozpuszczalnikowa silikonowa powłoka konformalna o podwójnym systemie sieciowania (utwardzanie UV oraz wilgocią). Nowinka jest przyjaźniejsza środowisku i bardziej bezpieczna dla naszego zdrowia, a równocześnie – dzięki zautomatyzowanemu natryskowi oraz szybkiemu i efektywnemu sieciowaniu UV – jej zastosowanie jest bardziej opłacalne.

Produkty silikonowe mogą być utwardzane promieniowaniem UV, ale żaden z nich do tej pory nie spełniał kryteriów powłoki konformalnej, ponieważ ich wysoka lepkość uniemożliwiała nanoszenie natryskowe.

W odpowiedzi na głosy klientów

Nowa powłoka Dow w porównaniu z dostępnymi rozwiązaniami zapewnia również lepszą ochronę przed naprężeniami mechanicznymi i temperaturą. Jak mówi Brian J. Chislea, starszy inżynier ds. aplikacji w elektronice w firmie Dow:

Dow od dawna był liderem, jeśli chodzi o opracowywanie przełomowych technologii powłok konformalnych, które spełniają nawet największe wymagania klientów. DOWSIL™ CC-8030 to doskonały przykład takiego rozwiązania. Słuchaliśmy uważnie naszych klientów i odpowiedzieliśmy jedynym w swoim rodzaju materiałem, który może pomóc producentom elektroniki zrealizować swoje cele, zarówno jeśli chodzi o ekologię, jak i efektywność.

Sieciowanie już w 10 sekund

Nowa powłoka nie zawiera rozpuszczalników takich jak benzen, toluen, etylobenzen czy ksylen. Aby zapewnić jeszcze lepszą ochronę wrażliwych płytek PCB, można ją nanieść w kilku warstwach. Ze względu na parametry, które pozwalają ją nanosić natryskowo, aplikacja jest bardzo prosta, a sieciowanie UV – bardzo szybkie. Lampy UV utwardzają powłokę już w ciągu 10 sekund, a do tego są niewielkie i zużywają mniej energii niż piece.

Powłoka DOWSIL™ CC-8030 jest dostępna w sprzedaży na całym świecie.

Źródło: Dow

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA