a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBranża tuszów: INX przejmuje Ruco Druckfarben

Branża tuszów: INX przejmuje Ruco Druckfarben

Firma INX International, światowy gigant produkcji tuszów i powłok, doszła do porozumienia w sprawie przejęcia niemieckiego producenta Ruco Druckfarben. Transakcja ma zostać ostatecznie zamknięta przed końcem drugiej połowy 2020 roku.

INX International Ruco Druckfarben

Fot. arch. Ruco Druckfarben

Peter Lockley, prezes INX Europe, komentuje transakcję:

Ruco to znany i ceniony dostawca tuszów, który może się poszczycić sporym doświadczeniem na rynku oraz wiedzą techniczną. W połączeniu z naszym globalnym zasięgiem, zaawansowanymi technologicznie produktami i możliwościami w zakresie pozyskiwania surowców powstanie oddział, który wzmocni pozycję INX w Europie.

Wspólne wartości

Jak zapewnia prezes INX Europe, proces integracji skupiać się będzie na połączeniu technologii obu firm z korzyścią dla klientów. INX chce pomóc Ruko wzmocnić swoją pozycję jako dostawcy dla branży zabawek, farmaceutycznej i opakowaniowej. Również Heinz Walter Menke, właściciel i dyrektor zarządzający Ruco, wyraził zadowolenie z przejęcia:

Cieszymy się, że znaleźliśmy w INX partnera, który podziela nasze wartości i chce umocnić znaczenie naszej marki. Know-how naszych pracowników w zakresie sitodruku i tampodruku doskonale uzupełni ofertę INX.

Dwie firmy z długoletnią tradycją

INX International to trzeci największy producent tuszów w Ameryce Północnej i firma z ponad stuletnią tradycją – powstała w roku 1896. Ruco Druckfarben może się poszczycić jeszcze dłuższą tradycją – firma założona została w roku 1857 i obecnie zatrudnia blisko 150 osób.

Źródło: INX International, Ruco Druckfarben, european-coatings.com