REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Bolid McLaren na sezon 2020 z lakierami AkzoNobel

McLaren zaprezentował design swojego bolidu MCL35 na nadchodzący sezon Formuły 1. Wykończenie lakiernicze karoserii to oczywiście dzieło partnera zespołu – AkzoNobel.

AkzoNobel McLaren bolid Formuła 1

Fot. arch. McLaren

Jako oficjalny dostawca lakierów dla zespołu McLaren Racing, AkzoNobel ze swoją marką Sikkens zapewnia efektowny wygląd bolidów McLaren już od roku 2008. W ramach nowego wizerunku na sezon 2020 wszystkie wymagające powłoki lakierniczej części pojazdu zostały zabezpieczone lakierami AkzoNobel.

Nie tylko wygląd, ale i ochrona

W tym roku na częściach pojazdu zastosowana została również powłoka chroniąca przed wysoką temperaturą. Produkt Intertherm 50 z linii International został zastosowany na częściach w otoczeniu silnika i układu wydechowego, zapewniając ochronę przed temperaturami nawet do 540°C. Powłoka zapewnia tak doskonałą ochronę mimo że jest bardzo cienka – jej grubość wynosi zaledwie 25 μm, czyli około 1/3 grubości ludzkiego włosa! Jak komentuje Patrick Bourguignon, dyrektor zarządzający oddziału Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel:

Jesteśmy bardzo dumni z naszej długoletniej współpracy z zespołem McLaren, zbudowanej na relacjach partnerskich, wspólnym dążeniu do innowacji oraz zaangażowaniu. Bolid prezentuje się fantastycznie i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go w akcji na wyścigach w Zandvoort.

„Po raz kolejny nasz nowy bolid Formuły 1, MCL35, prezentuje się fantastycznie” – potwierdził Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing, i podziękował firmie AkzoNobel za wieloletnią współpracę i wsparcie.

Owocna współpraca

Naukowcy i technolodzy McLaren i AkzoNobel współpracują ze sobą już od ponad dekady. Razem udało im się uzyskać innowacyjne technologie lakiernicze, które mogą być rozwinięte i wykorzystane nie tylko do zabezpieczania bolidów wyścigowych.

Pierwsze Grand Prix tegorocznego sezonu Formuły 1, na którym podziwiać będzie można nowy bolid McLaren, odbędzie się 15 marca w Melbourne w Australii.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA