a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBolid McLaren na sezon 2020 z lakierami AkzoNobel

Bolid McLaren na sezon 2020 z lakierami AkzoNobel

McLaren zaprezentował design swojego bolidu MCL35 na nadchodzący sezon Formuły 1. Wykończenie lakiernicze karoserii to oczywiście dzieło partnera zespołu – AkzoNobel.

AkzoNobel McLaren bolid Formuła 1

Fot. arch. McLaren

Jako oficjalny dostawca lakierów dla zespołu McLaren Racing, AkzoNobel ze swoją marką Sikkens zapewnia efektowny wygląd bolidów McLaren już od roku 2008. W ramach nowego wizerunku na sezon 2020 wszystkie wymagające powłoki lakierniczej części pojazdu zostały zabezpieczone lakierami AkzoNobel.

Nie tylko wygląd, ale i ochrona

W tym roku na częściach pojazdu zastosowana została również powłoka chroniąca przed wysoką temperaturą. Produkt Intertherm 50 z linii International został zastosowany na częściach w otoczeniu silnika i układu wydechowego, zapewniając ochronę przed temperaturami nawet do 540°C. Powłoka zapewnia tak doskonałą ochronę mimo że jest bardzo cienka – jej grubość wynosi zaledwie 25 μm, czyli około 1/3 grubości ludzkiego włosa! Jak komentuje Patrick Bourguignon, dyrektor zarządzający oddziału Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel:

Jesteśmy bardzo dumni z naszej długoletniej współpracy z zespołem McLaren, zbudowanej na relacjach partnerskich, wspólnym dążeniu do innowacji oraz zaangażowaniu. Bolid prezentuje się fantastycznie i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go w akcji na wyścigach w Zandvoort.

„Po raz kolejny nasz nowy bolid Formuły 1, MCL35, prezentuje się fantastycznie” – potwierdził Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing, i podziękował firmie AkzoNobel za wieloletnią współpracę i wsparcie.

Owocna współpraca

Naukowcy i technolodzy McLaren i AkzoNobel współpracują ze sobą już od ponad dekady. Razem udało im się uzyskać innowacyjne technologie lakiernicze, które mogą być rozwinięte i wykorzystane nie tylko do zabezpieczania bolidów wyścigowych.

Pierwsze Grand Prix tegorocznego sezonu Formuły 1, na którym podziwiać będzie można nowy bolid McLaren, odbędzie się 15 marca w Melbourne w Australii.

Źródło: AkzoNobel