a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNagroda Edisona dla trzech produktów farbiarskich

Nagroda Edisona dla trzech produktów farbiarskich

Edison Awards™ to jedne z najważniejszych nagród przyznawanych za innowacyjne produkty i usługi. Jeden z amerykańskich producentów farb poinformował, że wyróżnienie przyznano w tym roku aż trzem jego produktom.

Fot. athree23 / pixabay.com

Trzy prestiżowe nagrody Edison Awards™ 2023 powędrują do Axalta Coating Systems. Wyróżnienie zdobyły farba proszkowa, e-powłoka oraz powłoka na meble kuchenne z oferty firmy. Nagrodzone produkty zwyciężyły kolejno w kategoriach Zrównoważony Rozwój, Inteligentny Transport oraz Materiałoznawstwo.

Docenieni piąty rok z rzędu

Nazwane na cześć Thomasa Edisona, nagrody Edison Awards™ przyznawane są od roku 1987 najbardziej innowacyjnym produktom i usługom oraz najaktywniej działającym liderom biznesu na świecie. Jak komentuje Robert Roop, dyrektor ds. technologii w Axalta CS:

Ogromnie cieszymy się, że zostaliśmy docenieni w ramach nagród Edison Awards™ już piąty rok z rzędu. Przyznawane nam wyróżnienia są potwierdzeniem, że Axalta bezustannie pracuje nad inteligentnymi rozwiązaniami powierzchniowymi na rzecz lepszego życia i zrównoważonej przyszłości.

Nagrodzone w tym roku produkty to:

  • Abcite® 2060 – farba proszkowa wykorzystująca przełomową technologię Flame Spray, dzięki której duże konstrukcje metalowe mogą być zabezpieczane na miejscu, bez użycia pieca do sieciowania; więcej na jej temat pisaliśmy przy okazji przyznania nagrody R&D 100 Awards,
  • AquaEC® Flex – zrównoważona powłoka elektroforetyczna dostosowana do potrzeb pojazdów elektrycznych; produkt ulega sieciowaniu w szerokim zakresie temperatur, pozwalając na ograniczenie emisji, eliminację niebezpiecznych materiałów oraz recykling wody, a równocześnie zapewnia piękny wygląd i dobrą ochronę krawędzi przed korozją,
  • Self-Priming Kitchen Cabinet Coating – jeden produkt, który zastępuje trójwarstwowy system powłokowy, gwarantuje więc ochronę przed wilgocią i odporność chemiczną bez konieczności stosowania lakieru nawierzchniowego.

Wręczenie nagród w kwietniu

Wszyscy zwycięzcy oficjalnie otrzymają nagrody w trakcie wręczenia 36. Edison Awards™. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19–21 kwietnia 2023 w Fort Myers na Florydzie.

Źródło: Axalta Coating Systems