a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProducent chemii wspiera firmy prowadzone przez kobiety

Producent chemii wspiera firmy prowadzone przez kobiety

W Stanach Zjednoczonych po raz kolejny wyróżniono korporacje, które w sposób szczególny dbają o różnorodność w gronie dostawców, wspierając przedsiębiorstwa prowadzone przez kobiety. W gronie docenionych znalazł się jeden z dużych chemicznych koncernów.

Fot. mwitt1337 / pixabay.com

Top Corporations for Women’s Business Enterprises to jedyne amerykańskie wyróżnienie przyznawane korporacjom, które poprzez specjalne programy obejmujące dostawców eliminują przeszkody i napędzają rozwój biznesów prowadzonych przez kobiety. Wśród firm docenionych przez Women’s Business Enterprise National Council w ramach sektora Chemicals, Energy and Utilities znalazł się w tym roku koncern BASF.

Różnorodność, równość i inkluzywność

Wyróżnienia America’s Top Corporations for Women’s Business Enterprises przyznawane są od 1999 roku. Inicjatywa ma rozwijać i wspierać przedsiębiorstwa prowadzone przez kobiety. Jak mówi Tobias Dratt, prezes BASF North America:

To dla nas zaszczyt, że znaleźliśmy się w gronie Top Corporation for Women‘s Business Enterprises. Program różnorodności wśród dostawców jest świetnym przykładem implementowania naszych korporacyjnych wartości oraz naszego zaangażowania w kultywowanie różnorodności, równości i inkluzywności. Zróżnicowana baza dostawców jest dla nas kluczowa pod kątem realizacji naszych potrzeb i potrzeb naszych klientów.

Ruchita Banerjee, dyrektorka ds. zwiększenia różnorodności wśród dostawców, dodaje, że poprzez swój program BASF dąży do przełamywania barier. Nie dotyczy to jedynie biznesów prowadzonych przez kobiety, ale przez wszystkie słabiej reprezentowane grupy.

Ocena wsparcia

Model WBENC Top Corporations sprawdza, w jakim stopniu firmy zapewniają biznesom prowadzonym przez kobiety wsparcie w procesie nawiązania współpracy oraz jej utrzymywania. Oceniane są założycielskie koncepty zapewniania różnorodności dostawców, w tym struktura odpowiedniego programu, podpisywanie kontraktów oraz raportowanie.

Źródło: BASF