a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPCC Rokita na rzecz Politechniki Wrocławskiej

PCC Rokita na rzecz Politechniki Wrocławskiej

W trakcie tegorocznego Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej zebrano rekordową sumę na stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami – ponad 400 000 zł. Swoją cegiełkę dorzucił również polski producent chemii, PCC Rokita.

Fot. iamsushant / pixabay.com

Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej zorganizowany został już po raz 21. Imprezie, która odbyła się w ostatnią sobotę karnawału, towarzyszyła aukcja charytatywna. W ramach niej sprzedanych zostało 30 przedmiotów, zaś łączna suma uzyskana w ten sposób wyniosła łącznie 183 500 złotych.

Jeszcze przed balem środki w ramach zbiórki przekazały zaś działające w Polsce firmy, a wśród nich PCC Rokita. Łączna suma zebrana w ten sposób w tym roku to 202 000 zł.

Dodatkowo zbiórkę zasiliły pieniądze zebrane w ramach organizowanej na Politechnice Wrocławskiej co roku akcji Nocne Listowanie, której uczestnicy piszą listy z prośbą o wsparcie, rozsyłane następnie do przedsiębiorstw i fundacji. W tym roku drogą tą udało się zebrać 27 750 zł.

W sumie więc na potrzeby studentów z niepełnosprawnościami zebrano imponującą kwotę 413 250 zł. Politechnice Wrocławskiej gratulujemy inicjatywy, zaś Grupie PCC – wsparcia zbiórki na ten szczytny cel.

Źródło: PCC

Dowiedz się więcej o firmie