a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaJak w domu – Kolor Roku 2023 na drewno

Jak w domu – Kolor Roku 2023 na drewno

Swój Kolor Roku 2023 ogłosiła również marka Minwax, specjalizująca się w produktach do drewna. To Aged Barrel – neutralny, ciepły odcień, na którym można polegać.

Fot. arch. Minwax

Jak pisze producent, Aged Barrel podkreśla urok niedoskonałości drewna. Odcień pozwoli domowym majsterkowiczom wyrazić swój własny, osobisty styl w niemal każdym pomieszczeniu – a równocześnie sprawi, że każdy, kto się w nim znajdzie, poczuje się jak w domu.

Nowe tradycje (z szacunkiem do historii)

Ze swoim rzemieślniczym charakterem w stylu vintage Kolor Roku 2023 Minwax jest silnie zakorzeniony w przeszłości, a równocześnie to odcień na tyle wyszukany, że może być podstawą wielu różnych palet kolorystycznych. Jak mówi Sue Kim, dyrektorka ds. marketingu koloru w firmie:

W czasach, gdy nowe porządki wymagają od nas dostosowania się w różnych aspektach życia, prostsze wybory kolorystyczne dają nam krótkie chwile wytchnienia. Kolor Roku 2023, Aged Barrel, taki właśnie jest – uspokaja nas i odżywia za sprawą organicznego piękna, naturalnego procesu starzenia i nieodłącznych niedoskonałości powierzchni drewnianych. Inspiruje tym samym do bardziej świadomego życia.

Jak zapewnia Minwax, jego Kolor Roku 2023 skłania nas do nawiązania więzi z przeszłością i przyszłością – budowania własnej historii. Jego klasyczna prostota tchnie gościnnością, zapewniając nam w naszych osobistych przestrzeniach elastyczność, jakiej potrzebujemy.

Fot. arch. Minwax

Aged Barrel zachęca także do zapoczątkowywania nowych tradycji, a równocześnie budzi szacunek do przeszłości i skłania do refleksji nad przemijającym czasem. Sprzyja temu domieszka szarości, przywodząca na myśl materiał zahartowany przez lata.

Styl rustykalny i nowoczesna wrażliwość

Oprócz Koloru Roku 2023 Minwax zaprezentował również trzy palety kolorystyczne zbudowane wokół odcienia Aged Barrel. Jego nautralny charakter sprawia, że doskonale komponuje się zarówno z ciemnymi odcieniami, kredowymi kolorami neutralnymi czy bardziej intensywnymi barwami. Dlatego też producent proponuje połączenie go z tak różnorodnymi odcieniami jak Charcoal Gray, Silvered Gray, Dark Walnut, Gray Mist, Rustic Beige, Vintage Orange, Botanical czy Gentle Yellow. Jak zapewnia Kim:

W tym odcieniu styl rustykalny i nowoczesna wrażliwość doskonale ze sobą współgrają. Aged Barrel podkreśla strukturę i naturalne piękno drewna, łagodząc przepaść między dwiema bardzo różnymi epokami.

Nowe życie dla ulubionego mebla? Renowacja wyszperanego antyku? W każdym z tych przypadków Aged Barrel pomoże wydobyć naturalny rysunek drewna i jego niedoskonałe piękno, a równocześnie zachować niepowtarzalną teksturę.

Fot. arch. Minwax

Źródło: Minwax