a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweArkema świętuje pełen sukcesów rok 2022

Arkema świętuje pełen sukcesów rok 2022

Sprzedaż i zysk EBITDA o 20% wyższe niż rok wcześniej – takim rezultatem poszczycić się może francuski producent. Właśnie zaprezentował wyniki finansowe za rok 2022.

Thierry Le Hénaff. Fot. arch. Arkema

Oprócz sprzedaży na poziomie 11,5 mld €, czyli o 21,3% więcej w stosunku do roku poprzedniego, Arkema odnotowała też ponad 20-procentowy wzrost zysku EBITDA (2,11 mld €, czyli o 22,2% więcej niż w 2021 roku). Na wyniki firmy korzystnie wpłynęło m.in. podniesienie cen w obliczu problemów z surowcami i wysokimi cenami energii.

Dobre wyniki na wielu płaszczyznach

22 lutego odbyło się spotkanie zarządu Arkemy, na którym oficjalnie zatwierdzone zostały sprawozdania finansowe za miniony rok. W związku z tym prezes i dyrektor generalny firmy, Thierry Le Hénaff, komentuje:

Arkema osiągnęła w roku 2022 doskonałe wyniki na wielu płaszczyznach, przede wszystkim jednak pod względem finansowym, z zyskiem EBITDA ponad 2 mld €. To efekt wysiłków wszystkich naszych pracowników, którym chciałbym podziękować za zaangażowanie w niełatwych czasach.

Prezes dodaje, że do sukcesów Arkemy w roku 2022 należy zamknięcie ważnej transakcji – przejęcia Ashland Performance Adhesives – oraz rozpoczęcie fazy rozruchu w zakładzie produkcyjnym w Singapurze. Podkreślił również, jak duże znaczenie mają wyróżnienia przyznawane Arkemie za jej działalność CSR.

Poprawa sytuacji wiosną

Obecnie, w początkach roku 2023, według prognoz Arkemy utrzymywać będzie się słaby popyt odnotowany już w ostatnim kwartale 2022. Wiosną spodziewana jest jedna poprawa sytuacji. Dodatkowo w drugiej połowie roku 2023 Arkema zacznie czerpać profity z rozbudowy części swoich zakładów w Azji i Europie.

Źródło: Arkema