REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Miedź i złoto na światowych drogach

Biel wciąż pozostaje najpopularniejszym kolorem samochodów – potwierdzają eksperci PPG. Ponad ¼ aut na świecie ma karoserię właśnie w tym odcieniu. Czy w najbliższym czasie inne barwy przypuszczą szturm na czołówkę popularności? Czy na światowych drogach zrobi się bardziej kolorowo?

kolory samochodów 2014 PPG

Fot. kayintveen / Foter.com / CC BY-NC

Zdaniem specjalistów PPG nadzieją na urozmaicenie globalnej palety kolorów samochodów są naturalne odcienie, takie jak miedziany, pomarańczowy czy brązowy. Ich popularność stale rośnie i w roku 2014 została oszacowana już na 10%. Do głosu dojdą też kolory metaliczne w rodzaju cyny czy złota, które są dziś silnym trendem w modzie, branży meblarskiej i designie przemysłowym.

Biorąc to wszystko pod uwagę PPG przygotował kolekcję kolorystyczną Elements (Żywioły) przeznaczoną głównie dla projektantów samochodów. Znalazły się w niej wszystkie odcienie, które zgodnie z prognozami wpiszą się w trendy samochodowe w latach 2017-2018:

Good Life odzwierciedla harmonię między światem tworzonym przez człowieka a naturalnym środowiskiem oraz zachęca kierowców do poszukiwania równowagi w pędzącym przed siebie szaleńczo świecie. Dominują tu coraz popularniejsze w branży samochodowej kolory ziemi, złote żółcie, stłumione brązy i roślinne zielenie.

Nazwa palety I’m Pulse to zabawa angielskim słowem „impulse” (pol. impuls), podkreślająca indywidualne podejście – to ty jesteś panem i władcą, ty kontrolujesz sytuację. W zestawie tym znalazły się intensywne jasne odcienie, kryjące pastele oraz odcienie neutralne w klimacie miejskim.

W zestawie Co-leidoscope czuć klimat luksusowych podróży i silny posmak egzotyki. To paleta łącząca ze sobą wpływy różnych odległych kultur, w której spotykają się płomienne czerwienie, szlachetne zielenie, tony śliwkowe oraz indygo.

IntroSense to nowy kierunek w stylistyce minimalistycznej – połączenie stonowanego, sterylnego wręcz designu z niewzruszonym spokojem natury. Dominują wyblakłe błękity, zielenie, korale i fiolety oraz kolory neutralne w nowoczesnym, lekkim wydaniu.

Źródło: PPG Industries

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA