a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweMiedź i złoto na światowych drogach

Miedź i złoto na światowych drogach

Biel wciąż pozostaje najpopularniejszym kolorem samochodów – potwierdzają eksperci PPG. Ponad ¼ aut na świecie ma karoserię właśnie w tym odcieniu. Czy w najbliższym czasie inne barwy przypuszczą szturm na czołówkę popularności? Czy na światowych drogach zrobi się bardziej kolorowo?

kolory samochodów 2014 PPG

Fot. kayintveen / Foter.com / CC BY-NC

Zdaniem specjalistów PPG nadzieją na urozmaicenie globalnej palety kolorów samochodów są naturalne odcienie, takie jak miedziany, pomarańczowy czy brązowy. Ich popularność stale rośnie i w roku 2014 została oszacowana już na 10%. Do głosu dojdą też kolory metaliczne w rodzaju cyny czy złota, które są dziś silnym trendem w modzie, branży meblarskiej i designie przemysłowym.

Biorąc to wszystko pod uwagę PPG przygotował kolekcję kolorystyczną Elements (Żywioły) przeznaczoną głównie dla projektantów samochodów. Znalazły się w niej wszystkie odcienie, które zgodnie z prognozami wpiszą się w trendy samochodowe w latach 2017-2018:

Good Life odzwierciedla harmonię między światem tworzonym przez człowieka a naturalnym środowiskiem oraz zachęca kierowców do poszukiwania równowagi w pędzącym przed siebie szaleńczo świecie. Dominują tu coraz popularniejsze w branży samochodowej kolory ziemi, złote żółcie, stłumione brązy i roślinne zielenie.

Nazwa palety I’m Pulse to zabawa angielskim słowem „impulse” (pol. impuls), podkreślająca indywidualne podejście – to ty jesteś panem i władcą, ty kontrolujesz sytuację. W zestawie tym znalazły się intensywne jasne odcienie, kryjące pastele oraz odcienie neutralne w klimacie miejskim.

W zestawie Co-leidoscope czuć klimat luksusowych podróży i silny posmak egzotyki. To paleta łącząca ze sobą wpływy różnych odległych kultur, w której spotykają się płomienne czerwienie, szlachetne zielenie, tony śliwkowe oraz indygo.

IntroSense to nowy kierunek w stylistyce minimalistycznej – połączenie stonowanego, sterylnego wręcz designu z niewzruszonym spokojem natury. Dominują wyblakłe błękity, zielenie, korale i fiolety oraz kolory neutralne w nowoczesnym, lekkim wydaniu.

Źródło: PPG Industries