REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolory samochodów 2014 wg PPG

Biało na światowych drogach! Według ekspertów PPG biel jest wciąż najpopularniejszym kolorem samochodów, a od zeszłego roku jej popularność wzrosła o 3% i wygląda na to, że nieprędko zostanie zdetronizowana.

kolory samochodów 2014 PPGZgodnie z opublikowanym przez PPG raportem dotyczącym najpopularniejszych kolorów samochodów w roku 2014, czołówka wygląda następująco:
1. biały – 28%
2. czarny – 18%
3. srebrny – 13%
3. szary – 13%

Pierwsza trójka nie zaskakuje, niespodzianka pojawiła się jednak zaraz za podium – zaskakująco wysoko znalazły się kolory naturalne, beże i brązy. Ich popularność ukształtowała się na poziomie 10%, co dało im 4. pozycję na liście najczęściej spotykanych kolorów samochodów. Nie zgadza się to z doniesieniami ekspertów Axalty, według których kolorom naturalnym odpowiada globalnie jedynie 5%, a najpopularniejszym kolorem za czarno-biało-szarą czołówką jest czerwień. Specjaliści obu firm są za to zgodni, że drastycznie spada popularność aut srebrnych.

Więcej o kolorach samochodów w 2014 roku na stronach PPG.

Źródło: PPG Industries

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 4
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA