a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneMeri Vainikka na stanowisku wiceprezeski PPG

Meri Vainikka na stanowisku wiceprezeski PPG

PPG ogłosił, że stanowisko wiceprezeski w oddziale farb dekoracyjnych w północno-wschodnim regionie EMEA obejmie Meri Vainikka. Będzie ona odpowiedzialna m.in. za sprawne włączenie Tikkurili w struktury koncernu.

Meri Vainikka wiceprezes PPG Tikkurila

Fot. arch. PPG / Business Wire

Ogłoszona zmiana wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Bezpośrednim przełożonym Meri Vainikka będzie Tim Knavish, wiceprezes wykonawczy PPG.

15 lat doświadczenia

Nowa wiceprezeska dołączyła do zespołu Tikkurili w styczniu 2017, kiedy to objęła stanowisko dyrektorki ds. komunikacji marketingowej. W maju tego samego roku zaproponowano jej funkcję starszej wiceprezes. W nowej roli nadzorowała działania w zakresie marketingu strategicznego firmy, zarządzania produktowego oraz prac rozwojowo-badawczych.

Przed podjęciem pracy w Tikkurili Vainikka miała na koncie 15 lat doświadczenia w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego, zarządzania biznesem i marketingu. Do grona jej pracodawców należeli m.in. Hartwall, L’Oréal, Mars i MasterFoods. Jeśli chodzi o wykształcenie, ukończyła studia magisterskie na kierunku ekonomia na Helsińskiej Wyższej Szkole Handlu, a także studia MBA na Uniwersytecie Karoliny Południowej.

Płynne przyłączenie

W roli wiceprezeski PPG Vainikka będzie w pełni odpowiedzialna za oddział farb dekoracyjnych w północno-wschodniej części regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), co obejmuje również obszar działania przyłączonej niedawno Tikkurili. Będzie ściśle współpracować z całym zespołem Tikkurili ds. integracji, zapewniając płynne przyłączenie nowego biznesu w najbliższych miesiącach.

Źródło: PPG