REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Meri Vainikka na stanowisku wiceprezeski PPG

PPG ogłosił, że stanowisko wiceprezeski w oddziale farb dekoracyjnych w północno-wschodnim regionie EMEA obejmie Meri Vainikka. Będzie ona odpowiedzialna m.in. za sprawne włączenie Tikkurili w struktury koncernu.

Meri Vainikka wiceprezes PPG Tikkurila

Fot. arch. PPG / Business Wire

Ogłoszona zmiana wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Bezpośrednim przełożonym Meri Vainikka będzie Tim Knavish, wiceprezes wykonawczy PPG.

15 lat doświadczenia

Nowa wiceprezeska dołączyła do zespołu Tikkurili w styczniu 2017, kiedy to objęła stanowisko dyrektorki ds. komunikacji marketingowej. W maju tego samego roku zaproponowano jej funkcję starszej wiceprezes. W nowej roli nadzorowała działania w zakresie marketingu strategicznego firmy, zarządzania produktowego oraz prac rozwojowo-badawczych.

Przed podjęciem pracy w Tikkurili Vainikka miała na koncie 15 lat doświadczenia w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego, zarządzania biznesem i marketingu. Do grona jej pracodawców należeli m.in. Hartwall, L’Oréal, Mars i MasterFoods. Jeśli chodzi o wykształcenie, ukończyła studia magisterskie na kierunku ekonomia na Helsińskiej Wyższej Szkole Handlu, a także studia MBA na Uniwersytecie Karoliny Południowej.

Płynne przyłączenie

W roli wiceprezeski PPG Vainikka będzie w pełni odpowiedzialna za oddział farb dekoracyjnych w północno-wschodniej części regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), co obejmuje również obszar działania przyłączonej niedawno Tikkurili. Będzie ściśle współpracować z całym zespołem Tikkurili ds. integracji, zapewniając płynne przyłączenie nowego biznesu w najbliższych miesiącach.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA