a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKrahn Chemie i Ecoat rozszerzają współpracę w Europie

Krahn Chemie i Ecoat rozszerzają współpracę w Europie

KRAHN Chemie rozszerza zakres współpracy z francuskim producentem Ecoat. Na mocy nowego kontraktu dystrybutor będzie mógł sprzedawać spoiwa Ecoat na bazie wody i składników pochodzenia biologicznego w czterech kolejnych krajach: Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii.

KRAHN Chemie Ecoat

Nazwa linii Secoia™ jest zainspirowana trwałością sekwoi. Fot. Kolibrik / pixabay.com

Dotychczas KRAHN Chemie dystrybuował spoiwa Ecoat w Niemczech, Austrii i Holandii, a od listopada 2020 – także w Polsce. Zadowolony ze współpracy, francuski producent postanowił rozszerzyć ją na kolejne kraje.

Dostosowane do potrzeb i przyjazne środowisku

Firma Ecoat dostarcza na rynek produkty dostosowane do potrzeb klientów, a równocześnie przyjazne środowisku – bazujące na składnikach biopochodnych i odnawialnych. Jak mówi Magdalena Chudziak, dyrektor zarządzająca KRAHN Chemie Polska i osoba odpowiedzialna za kraje Europy Środkowo-Wschodniej:

Po udanym nawiązaniu współpracy z firmą Ecoat w Polsce jestem bardzo dumna, że obecnie możemy oferować naszym klientom także z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej produkty dostawcy, który jest przekonujący dzięki swoim wyjątkowym możliwościom technicznym i dla którego zrównoważony rozwój jest równie istotny jak dla Grupy KRAHN.

Jak dodaje Nicolas Florent, dyrektor generalny i dyrektor biznesowy w Ecoat, firma KRAHN udowodniła, że dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy technicznej jest w stanie zapewnić klientom doskonałą obsługę – teraz zaś skorzystają na tym również klienci czescy, słowaccy, węgierscy i rumuńscy.

Dwie gamy produktów

Umowa między KRAHN Chemie a Ecoat dotyczy częściowo biopochodnych emulsji alkidowych i dyspersji alkidowo-uretanowych. Mowa o gamie produktów Secoia™, w skład której wchodzą biopochodne emulsje alkidowe, stosowane w szczególności w farbach architektonicznych i do drewna, oraz Inokem™ UR – wodnych emulsjach alkidowych do zastosowań dekoracyjnych i dyspersjach uretanowo-alkidowych, wykorzystywanych w dekoracyjnych powłokach do drewna i metalu.

Źródło: KRAHN Chemie