a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaEcoat rozszerza współpracę z Krahn Chemie na Polskę

Ecoat rozszerza współpracę z Krahn Chemie na Polskę

Firma Ecoat rozszerza współpracę z dystrybutorem Krahn Chemie. Od teraz jej produkty dostępne będą również w jego ofercie w Polsce.

Ecoat Krahn Chemie Polska

Fot. OpenClipart-Vectors / pixabay.com

Na mocy dotychczasowego kontraktu, obowiązującego od stycznia 2020, produkty Ecoat były sprzedawane w Niemczech, Austrii i Holandii. Obecnie umowa obejmie również Polskę.

Innowacyjne produkty pochodzenia biologicznego

Ecoat to francuski producent spoiw wodorozcieńczalnych i pochodzenia biologicznego, opracowywanych z myślą o branży farb. Jak wyjaśnia Magdalena Chudziak, dyrektor zarządzająca Krahn Chemie Polska:

Kwestia zrównoważonego rozwoju odgrywa istotną rolę w wyborze naszych dostawców. Moi koledzy z Niemiec i Holandii, którzy już współpracują z Ecoat, opowiedzieli mi wiele o niezwykłym zaangażowaniu i wyjątkowych możliwościach technicznych, dzięki którym Ecoat produkuje i rozwija swoje wysoce innowacyjne produkty. Szybko przekonałam się, że produkty te będą bardzo dobrze odpowiadać wymaganiom polskich klientów.

Umowa dystrybucyjna dotyczy emulsji alkidowych częściowo pochodzenia biologicznego oraz dyspersji uretanowo-alkidowych. Produkty marki Secoia™ i Inokem™ są stosowane głównie w środkach do drewna, a także farbach architektonicznych i do metalu.

Pozytywne efekty przeniesione na Polskę

Rozszerzenie współpracy skomentował również Nicolas Florent, dyrektor generalny i dyrektor biznesowy Ecoat. Jest on przekonany, że pozytywne efekty współpracy dystrybucyjnej z Krahn Chemie w innych krajach zostaną przeniesione również na rynek polski. I dodaje:

Podobnie jak w Niemczech, KRAHN Chemie posiada również laboratorium w Polsce, w którym można przeprowadzić kompleksowe testy dla naszych klientów. Cieszymy się, że ta wartość dodana w połączeniu z naszymi produktami może być teraz również oferowana w Polsce.

Źródło: Krahn Chemie