REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta zmienia model organizacyjny

Axalta Coating Systems ogłosiła duże zmiany w swojej strukturze organizacyjnej. Dzięki nim zgodnie z planem szybciej podejmowane będą decyzje, a koncern będzie mógł w większym stopniu skupić się na klientach oraz rozwoju na wszystkich rynkach.

Axalta Coating Systems model organizacyjny

Fot. mohamed_hassan / pixabay.com

Koncern zamierza ściślej związać swoją globalny system organizacyjny z dwoma segmentami biznesowymi. Ma to usprawnić proces podejmowania decyzji oraz zwiększyć efektywność działań.

Szybsze podejmowanie decyzji, więcej czasu dla klientów

Przez ostatnich siedem lat Axalta operowała w obrębie dynamicznej sieci organizacyjnej, na którą składały się kierownictwa regionalne, globalne kierownictwo handlowe oraz inne funkcje globalne, w przypadku których odpowiedzialność finansową ponosiły i tak przede wszystkim kierownictwa regionalne. Firma zamierza uprosić strukturę. Robert W. Bryant, prezes i dyrektor generalny Axalty, komentuje:

Od dziś głównym organem decyzyjnym będzie kierownictwo jednostki biznesowej, wspierane przez regionalne kierownictwa i nasze funkcje globalne. Zmiany te powinny zwiększyć odpowiedzialność, przyspieszyć podejmowanie decyzji i usprawnić ich wprowadzanie w życie.

Jak dodaje prezes, wyniki analizy strategicznej zaprezentowane w marcu dostarczyły ważnych obserwacji w związku z możliwym uproszeniem procesu podejmowania decyzji. Restrukturyzacja pomoże koncernowi lepiej skupić się na klientach oraz szybciej rozwijać się na wszystkich rynkach.

Zamknięcie biur i przeniesienie pracowników

W ramach zmian organizacyjnych zamknięte zostaną biura Axalty w Center City Philadephia, zaś ich pracownicy zostaną przeniesieni do biur w Glen Mills w Pensylwanii lub do Globalnego Centrum Innowacji Axalty w Philadelphia Navy Yard. To zbliży do siebie zespoły firmy i usprawni działania. Swoją pracę kontynuować będą siedziby w Bazylei w Szwajcarii oraz w Szanghaju w Chinach. Proces reorganizacji rozpocznie się 1 stycznia 2021, zaś przeniesienie pracowników Center City Philadelphia zostanie zrealizowane w połowie przyszłego roku.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA