a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta zmienia model organizacyjny

Axalta zmienia model organizacyjny

Axalta Coating Systems ogłosiła duże zmiany w swojej strukturze organizacyjnej. Dzięki nim zgodnie z planem szybciej podejmowane będą decyzje, a koncern będzie mógł w większym stopniu skupić się na klientach oraz rozwoju na wszystkich rynkach.

Axalta Coating Systems model organizacyjny

Fot. mohamed_hassan / pixabay.com

Koncern zamierza ściślej związać swoją globalny system organizacyjny z dwoma segmentami biznesowymi. Ma to usprawnić proces podejmowania decyzji oraz zwiększyć efektywność działań.

Szybsze podejmowanie decyzji, więcej czasu dla klientów

Przez ostatnich siedem lat Axalta operowała w obrębie dynamicznej sieci organizacyjnej, na którą składały się kierownictwa regionalne, globalne kierownictwo handlowe oraz inne funkcje globalne, w przypadku których odpowiedzialność finansową ponosiły i tak przede wszystkim kierownictwa regionalne. Firma zamierza uprosić strukturę. Robert W. Bryant, prezes i dyrektor generalny Axalty, komentuje:

Od dziś głównym organem decyzyjnym będzie kierownictwo jednostki biznesowej, wspierane przez regionalne kierownictwa i nasze funkcje globalne. Zmiany te powinny zwiększyć odpowiedzialność, przyspieszyć podejmowanie decyzji i usprawnić ich wprowadzanie w życie.

Jak dodaje prezes, wyniki analizy strategicznej zaprezentowane w marcu dostarczyły ważnych obserwacji w związku z możliwym uproszeniem procesu podejmowania decyzji. Restrukturyzacja pomoże koncernowi lepiej skupić się na klientach oraz szybciej rozwijać się na wszystkich rynkach.

Zamknięcie biur i przeniesienie pracowników

W ramach zmian organizacyjnych zamknięte zostaną biura Axalty w Center City Philadephia, zaś ich pracownicy zostaną przeniesieni do biur w Glen Mills w Pensylwanii lub do Globalnego Centrum Innowacji Axalty w Philadelphia Navy Yard. To zbliży do siebie zespoły firmy i usprawni działania. Swoją pracę kontynuować będą siedziby w Bazylei w Szwajcarii oraz w Szanghaju w Chinach. Proces reorganizacji rozpocznie się 1 stycznia 2021, zaś przeniesienie pracowników Center City Philadelphia zostanie zrealizowane w połowie przyszłego roku.

Źródło: Axalta Coating Systems