a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneEuropean Coatings Show Conference 2021 zdalnie

European Coatings Show Conference 2021 zdalnie

W tym tygodniu odbyła się konferencja European Coatings Show Conference – po raz pierwszy w historii w formie wirtualnej. Udział wzięło ponad 500 uczestników z całego świata.

European Coatings Show Conference

Fot. JeongGuHyeok / pixabay.com

Wydarzenie odbyło się 13 i 14 września. Przyciągnęło uwagę uczestników bogatym i różnorodnym programem, zaś forma zdalna pozwoliła na uczestnictwo przedstawicielom branży z całego świata.

Referat programowy i nagroda ECS

Na stronie European Coatings znaleźć można obszerną relację z tegorocznej konferencji. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od sesji plenarnej – referat programowy wygłosił Joost Broeders, dyrektor techniczny Baril Coatings w Holandii. Referat nosił tytuł Living in challenging and interesting times as paint chemists – how SDGs (Sustainable Development Goals) and true value impact reporting give guidance i dotyczył zmian, jakie również branża farb i powłok musi wdrożyć w najbliższym czasie, aby ocalić naszą planetę.

Zdobywcą nagrody European Coatings Show został dr Partha Majumdar z Dow Coating Materials USA za referat zatytułowany Novel formulation optimization using Big Data, modeling, and predictive tools. Jury doceniło m.in. aktualny temat – megatrend w postaci digitalizacji. Laureat wziął udział w zdalnej ceremonii wręczenia nagrody, mimo niedogodności związanych z inną strefą czasową – o godzinie 3 w nocy swojego lokalnego czasu.

Materiały konferencyjne dostępne do jutra

Wśród tematów zaprezentowanych w ramach pozostałych wystąpień znalazł się m.in. unijny program Decoat oraz projekty CHOPIN i Antisoil. Poszczególne sesje poświęcone były m.in. pigmentom, farbom proszkowym, lakierom samochodowym, inteligentnym powłokom, sieciowaniu radiacyjnemu i powłokom pochodzenia biologicznego.

Zainteresowane osoby, które nie wzięły udziału w wydarzeniu, na stronie European Coatings mogą wykupić dostęp do wszystkich prezentacji i materiałów z konferencji. Trzeba się jednak śpieszyć, opcja dostępna jest bowiem tylko do jutra – piątku 17 września.

Źródło: european-coatings.com