REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

European Coatings Show Conference 2021 zdalnie

W tym tygodniu odbyła się konferencja European Coatings Show Conference – po raz pierwszy w historii w formie wirtualnej. Udział wzięło ponad 500 uczestników z całego świata.

European Coatings Show Conference

Fot. JeongGuHyeok / pixabay.com

Wydarzenie odbyło się 13 i 14 września. Przyciągnęło uwagę uczestników bogatym i różnorodnym programem, zaś forma zdalna pozwoliła na uczestnictwo przedstawicielom branży z całego świata.

Referat programowy i nagroda ECS

Na stronie European Coatings znaleźć można obszerną relację z tegorocznej konferencji. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od sesji plenarnej – referat programowy wygłosił Joost Broeders, dyrektor techniczny Baril Coatings w Holandii. Referat nosił tytuł Living in challenging and interesting times as paint chemists – how SDGs (Sustainable Development Goals) and true value impact reporting give guidance i dotyczył zmian, jakie również branża farb i powłok musi wdrożyć w najbliższym czasie, aby ocalić naszą planetę.

Zdobywcą nagrody European Coatings Show został dr Partha Majumdar z Dow Coating Materials USA za referat zatytułowany Novel formulation optimization using Big Data, modeling, and predictive tools. Jury doceniło m.in. aktualny temat – megatrend w postaci digitalizacji. Laureat wziął udział w zdalnej ceremonii wręczenia nagrody, mimo niedogodności związanych z inną strefą czasową – o godzinie 3 w nocy swojego lokalnego czasu.

Materiały konferencyjne dostępne do jutra

Wśród tematów zaprezentowanych w ramach pozostałych wystąpień znalazł się m.in. unijny program Decoat oraz projekty CHOPIN i Antisoil. Poszczególne sesje poświęcone były m.in. pigmentom, farbom proszkowym, lakierom samochodowym, inteligentnym powłokom, sieciowaniu radiacyjnemu i powłokom pochodzenia biologicznego.

Zainteresowane osoby, które nie wzięły udziału w wydarzeniu, na stronie European Coatings mogą wykupić dostęp do wszystkich prezentacji i materiałów z konferencji. Trzeba się jednak śpieszyć, opcja dostępna jest bowiem tylko do jutra – piątku 17 września.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA