a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProducent taśm klejących CCT przechodzi w ręce ATP

Producent taśm klejących CCT przechodzi w ręce ATP

Kolejne przejęcie na rynku dotyczy sektora klejów. Amerykański wytwórca taśm klejących Coating & Converting Technologies przechodzi w ręce ATP Adhesive Systems Group z siedzibą w Szwajcarii.

taśmy klejące CCT Coating & Converting Technologies ATP Adhesive Systems Group

Fot. Free-Photos / pixabay.com

Przejęcie ma wzmocnić pozycję rynkową obu firm. Równocześnie dzięki połączeniu sił będą one w stanie oferować swoim klientom jeszcze szerszą gamę produktów i rozwiązań.

Taśmy dla budownictwa i medycyny

ATP Adhesive Systems Group to firma rozwijająca wodorozcieńczalne technologie taśm klejących od ponad 30 lat. Jej produkty są stosowane m.in. w budownictwie, medycynie i elektronice. Posiada zakłady produkcyjne w Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz siedzibę i centrum rozwojowe w Szwajcarii. Łącznie zatrudnia ok. 400 osób.

CCT Coating & Converting Technologies jest natomiast przedsiębiorstwem dostarczającym produkty zwłaszcza dla służby zdrowia, obecnym na rynku od ponad dwóch dekad. Firma będzie nadal kierowana przez jej założyciela Roberta Dempseya oraz dyrektora generalnego Richa Hippa z siedziby w Filadelfii.

W planach duże inwestycje

Dyrektorzy generalni obu firm podkreślili, że połączenie da im większe możliwości i pozwoli na lepszą obsługę klientów. Daniel Heini, dyrektor generalny ATP, dodał również, że szwajcarski producent zamierza znacząco zainwestować w rozwój CCT.

Źródło: ATP