REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pożar w obiekcie Jotun w Sandefjord


W środę 15 września w centrum energetycznym połączonym z fabryką spoiw Jotun w norweskim Sandefjord wybuchł pożar. Nikt nie został ciężko ranny.

pożar Jotun Sandefjord

Obiekt po pożarze. Fot. arch. Jotun

Ogień pojawił się około godziny 15.00 w centrum energetycznym zasilającym zakład produkcyjny Jotun w pobliżu głównej siedziby w Sandefjord. Ewakuacja pracowników przebiegła sprawnie, zaś straż pożarna przybyła na miejsce w krótkim czasie. Doszło jedynie do dwóch mniejszych urazów.

Opóźnienia nie są przewidywane

Pożar udało się całkowicie opanować w ciągu dwóch godzin. Z powodu dymu wokół obiektu utworzono 500 metrów strefy ochronnej. Jak komentuje Espolin Johnson, dyrektor ds. komunikacji w Grupie Jotun:

Bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas w takich sytuacjach priorytetem. Z ulgą przyjęliśmy fakt, że nikt z zatrudnionych ani z ekipy straży pożarnej nie odniósł wskutek incydentu poważnych obrażeń. Według policji i straży pożarnej ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie.

Ogień nie rozprzestrzenił się i nie dotarł do fabryki spoiw ani do żadnego innego budynku w pobliżu. Dlatego, jak dodaje Espolin Johnson, nie są przewidywane żadne poważne opóźnienia w krótkoterminowych dostawach.

Jak uniknąć podobnych wypadków

Ponadto zgodnie z wewnętrznymi procedurami Jotun podjął działania, których celem jest ustalenie przyczyn pożar. Specjalna komisja będzie badać zajście, także po to by stwierdzić, jak można uniknąć w przyszłości podobnych wypadków.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA