a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta: William M. Cook nowym prezesem zarządu

Axalta: William M. Cook nowym prezesem zarządu

W zarządzie Axalta Coating Systems ogłoszono ostatnio zmiany. Mark Garrett zrezygnował z funkcji prezesa zarządu z powodu rosnącej liczby obowiązków w Europie.

William M. Cook Axalta Coating Systems

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Miejsce Marka Garretta zajął William M. Cook. Zmiany weszły w życie w dniu 26 sierpnia. Cook zasiada w zarządzie Axalty od roku 2019.

Nagradzany nowy prezes

Wcześniej William M. Cook przez 35 lat był związany z firmą Donaldson Company, gdzie pełnił różne funkcje – m.in. starszego wiceprezesa w dziale International czy dyrektora ds. finansów. Jak komentuje nowy prezes zarządu:

W imieniu zarządu chciałbym podziękować Markowi za jego pracę w zarządzie oraz jego kierownictwo w ostatnich dwóch latach. Cieszę się, że mogę objąć funkcję prezesa zarządu w czasie, gdy Axalta przynosi zyski swoim udziałowcom.

William M. Cook zasiada również w zarządzie IDEX Corporation i Neenah, Inc., wcześniej natomiast był członkiem zarządu Valspar Corportion. W sierpniu tego roku otrzymał wyróżnienie Public Company Director of the Year przyznawane przez National Association of Corporate Directors.

Przyszłość w jasnych barwach

Mark Garrett dodał, że zaszczytem było dla niego zasiadanie w zarządzie Axalty przez ostatnie pięć lat oraz pełnienie funkcji prezesa w ciągu ostatnich dwóch lat. Podkreślił, że widzi przyszłość firmy w jasnych barwach.

Źródło: Axalta CS