a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF Coatings wykorzystuje utwardzacze Covestro

BASF Coatings wykorzystuje utwardzacze Covestro

Wśród utwardzaczy, które wykorzystuje BASF Coatings, znajdują się m.in. produkty Covestro Desmodur® Ultra. Ich zastosowanie ułatwia koncernowi spełnienie wymogów dotyczących zawartości izocyjanianów.

BASF Coatings Covestro

Fot. arch. Covestro

Utwardzacze Covestro zawierają nie więcej niż 0,1 procent wagowych reszt monomerycznych diizocyjanianów. To nowy standard w branży, który pomaga producentom spełniać konieczne wymogi.

Mniejszy wpływ regulacji UE

0,1 procent wagowych to nowy limit ustanowiony w ramach REACH. Jak mówi Fabien Boschetti, dyrektor ds. globalnego marketingu w BASF Automotive Refinish Coatings Solutions:

Dzięki wykorzystaniu tych surowców nasze lakiery samochodowe spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania, oferując wciąż najwyższą jakość. To pozwala nam zminimalizować wpływ regulacji UE na ośrodki napraw powypadkowych.

Jak wyjaśnia dr Markus Mechtel z Covestro, zastosowanie nowego utwardzacza nie wymagało od BASF Coatings zmiany formuły. Dzięki temu przejście na produkty marki Ultra było dużo łatwiejsze.

Cele ONZ

Jak podkreśla BASF, zastosowane rozwiązanie wpisuje się również w trzy z Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Mowa o celu nr 3: dobre zdrowie i jakość życia, celu nr 8: wzrost gospodarczy i godna praca oraz celu nr 12: odpowiedzialna konsumpcja i produkcja.

Źródło: BASF