REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF Coatings wykorzystuje utwardzacze Covestro

Wśród utwardzaczy, które wykorzystuje BASF Coatings, znajdują się m.in. produkty Covestro Desmodur® Ultra. Ich zastosowanie ułatwia koncernowi spełnienie wymogów dotyczących zawartości izocyjanianów.

BASF Coatings Covestro

Fot. arch. Covestro

Utwardzacze Covestro zawierają nie więcej niż 0,1 procent wagowych reszt monomerycznych diizocyjanianów. To nowy standard w branży, który pomaga producentom spełniać konieczne wymogi.

Mniejszy wpływ regulacji UE

0,1 procent wagowych to nowy limit ustanowiony w ramach REACH. Jak mówi Fabien Boschetti, dyrektor ds. globalnego marketingu w BASF Automotive Refinish Coatings Solutions:

Dzięki wykorzystaniu tych surowców nasze lakiery samochodowe spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania, oferując wciąż najwyższą jakość. To pozwala nam zminimalizować wpływ regulacji UE na ośrodki napraw powypadkowych.

Jak wyjaśnia dr Markus Mechtel z Covestro, zastosowanie nowego utwardzacza nie wymagało od BASF Coatings zmiany formuły. Dzięki temu przejście na produkty marki Ultra było dużo łatwiejsze.

Cele ONZ

Jak podkreśla BASF, zastosowane rozwiązanie wpisuje się również w trzy z Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Mowa o celu nr 3: dobre zdrowie i jakość życia, celu nr 8: wzrost gospodarczy i godna praca oraz celu nr 12: odpowiedzialna konsumpcja i produkcja.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA