a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweHuntsman rozbudowuje zakład na Węgrzech

Huntsman rozbudowuje zakład na Węgrzech

Huntsman ogłosił plany rozbudowy swojej fabryki w Pétfürdő na Węgrzech. Firma inwestuje w rozbudowę w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na katalizatory do poliuretanów i specjalistyczne aminy.

Huntsman Węgry fabryka

Katalizatory aminowe Huntsman stosowane są m.in. w produkcji pianek na fotele samochodowe.
Fot. welshandproud / pixabay.com

Planowana rozbudowa ma się zakończyć w połowie roku 2023. Rozszerzony zakład zapewni firmie większą elastyczność, a także dostarczy innowacyjne rozwiązania dla branży poliuretanów, powłok, obróbki metali i elektroniki.

Zapotrzebowanie rośnie

Jako jeden z czołowych producentów katalizatorów aminowych Huntsman obserwował w ostatnich latach wyraźny wzrost zapotrzebowania na kataliatory JEFFCAT®. Jak komentuje Chuck Hirsch, starszy wiceprezes oddziału Huntsman Performance Products:

Dodatkowe zwiększenie produkcji to kontynuacja wcześniejszej rozbudowy na drodze do rozszerzenia zdolności produkcyjnej i linii produktowej katalizatorów poliuretanowych oraz specjalistycznych amin. Klienci coraz bardziej potrzebują czystszych, bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań, rozbudowa zapewni nam więc dobrą pozycję w warunkach rosnącego popytu i coraz silniejszego trendu zrównoważonego rozwoju.

Specjalistyczne katalizatory aminowe Huntsman są stosowane m.in. w produkcji przedmiotów użytku codziennego, takich jak pianki na siedzenia samochodowe czy materace oraz efektywna izolacja piankowa dla budynków. Najnowsza generacja produktów firmy pozwala ograniczyć emisję szkodliwych substancji do środowiska.

Współpraca z rządem Węgier

Na realizację inwestycji Huntsman otrzymał dofinansowanie w wysokości ok. 3,8 mln $ od węgierskiego rządu. Hirsch dodał, że firma jest wdzięczna za wsparcie i cieszy się na dalszą współpracę z rządem Węgier na drodze do rozwoju gospodarczego kraju.

Źródło: Huntsman