REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Huntsman rozbudowuje zakład na Węgrzech

Huntsman ogłosił plany rozbudowy swojej fabryki w Pétfürdő na Węgrzech. Firma inwestuje w rozbudowę w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na katalizatory do poliuretanów i specjalistyczne aminy.

Huntsman Węgry fabryka

Katalizatory aminowe Huntsman stosowane są m.in. w produkcji pianek na fotele samochodowe.
Fot. welshandproud / pixabay.com

Planowana rozbudowa ma się zakończyć w połowie roku 2023. Rozszerzony zakład zapewni firmie większą elastyczność, a także dostarczy innowacyjne rozwiązania dla branży poliuretanów, powłok, obróbki metali i elektroniki.

Zapotrzebowanie rośnie

Jako jeden z czołowych producentów katalizatorów aminowych Huntsman obserwował w ostatnich latach wyraźny wzrost zapotrzebowania na kataliatory JEFFCAT®. Jak komentuje Chuck Hirsch, starszy wiceprezes oddziału Huntsman Performance Products:

Dodatkowe zwiększenie produkcji to kontynuacja wcześniejszej rozbudowy na drodze do rozszerzenia zdolności produkcyjnej i linii produktowej katalizatorów poliuretanowych oraz specjalistycznych amin. Klienci coraz bardziej potrzebują czystszych, bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań, rozbudowa zapewni nam więc dobrą pozycję w warunkach rosnącego popytu i coraz silniejszego trendu zrównoważonego rozwoju.

Specjalistyczne katalizatory aminowe Huntsman są stosowane m.in. w produkcji przedmiotów użytku codziennego, takich jak pianki na siedzenia samochodowe czy materace oraz efektywna izolacja piankowa dla budynków. Najnowsza generacja produktów firmy pozwala ograniczyć emisję szkodliwych substancji do środowiska.

Współpraca z rządem Węgier

Na realizację inwestycji Huntsman otrzymał dofinansowanie w wysokości ok. 3,8 mln $ od węgierskiego rządu. Hirsch dodał, że firma jest wdzięczna za wsparcie i cieszy się na dalszą współpracę z rządem Węgier na drodze do rozwoju gospodarczego kraju.

Źródło: Huntsman

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA