a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel – pierwszy producent farb z aprobatą SBTi

AkzoNobel – pierwszy producent farb z aprobatą SBTi

AkzoNobel jako pierwszy producent z branży farb i powłok otrzymał aprobatę Science Based Targets initiative (SBTi). To potwierdzenie, że firma wyznaczyła sobie ambitne naukowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

AkzoNobel SBTiAprobata SBTi dla AkzoNobel została wydana już w lipcu. AkzoNobel ogłosił wówczas – w ramach swojego ustanawiania naukowych celów zrównoważonego rozwoju – że zamierza zredukować emisję dwutlenku węgla wzdłuż całego łańcucha dostaw.

Zdecydowane działania

Aprobata SBTi oznacza dostosowanie własnych celów zrównoważonego rozwoju do założeń porozumienia paryskiego. Dyrektor generalny Thierry Vanlancker skomentował:

Jesteśmy dumni, że jako pierwsza firma z naszej branży otrzymaliśmy aprobatę SBTi dla naszych celów redukcji emisji dwutlenku węgla. To jasny sygnał, że jesteśmy gotowi, by podjąć zdecydowane działania w walce ze zmianami klimatu i będzie nas napędzać do zmian w obszarze łańcucha dostaw i w relacjach z klientami.

Potwierdzeniem zaangażowania AkzoNobel na rzecz zrównoważonego rozwoju jest aktualizacja celu związanego z emisją dwutlenku węgla. Początkowo firma ogłosiła planowaną redukcję o 42%, obecnie zamierza ograniczyć emisję do roku 2030 o 50% (w stosunku do roku 2018).

Dobry przykład dla branży

Thierry Vanlancker dodaje:

Udana walka ze skutkami zmian klimatycznych to odpowiedzialność nas wszystkich. Przechodząc na neutralne węglowo alternatywy, musimy więc współpracować z naszymi partnerami w ramach łańcucha dostaw. Zachęcam także innych graczy na rynku do zaangażowania się w SBTi poprzez ustanowienie własnych celów oraz dawania dobrego przykładu całej branży.

Źródło: AkzoNobel