REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel – pierwszy producent farb z aprobatą SBTi

AkzoNobel jako pierwszy producent z branży farb i powłok otrzymał aprobatę Science Based Targets initiative (SBTi). To potwierdzenie, że firma wyznaczyła sobie ambitne naukowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

AkzoNobel SBTiAprobata SBTi dla AkzoNobel została wydana już w lipcu. AkzoNobel ogłosił wówczas – w ramach swojego ustanawiania naukowych celów zrównoważonego rozwoju – że zamierza zredukować emisję dwutlenku węgla wzdłuż całego łańcucha dostaw.

Zdecydowane działania

Aprobata SBTi oznacza dostosowanie własnych celów zrównoważonego rozwoju do założeń porozumienia paryskiego. Dyrektor generalny Thierry Vanlancker skomentował:

Jesteśmy dumni, że jako pierwsza firma z naszej branży otrzymaliśmy aprobatę SBTi dla naszych celów redukcji emisji dwutlenku węgla. To jasny sygnał, że jesteśmy gotowi, by podjąć zdecydowane działania w walce ze zmianami klimatu i będzie nas napędzać do zmian w obszarze łańcucha dostaw i w relacjach z klientami.

Potwierdzeniem zaangażowania AkzoNobel na rzecz zrównoważonego rozwoju jest aktualizacja celu związanego z emisją dwutlenku węgla. Początkowo firma ogłosiła planowaną redukcję o 42%, obecnie zamierza ograniczyć emisję do roku 2030 o 50% (w stosunku do roku 2018).

Dobry przykład dla branży

Thierry Vanlancker dodaje:

Udana walka ze skutkami zmian klimatycznych to odpowiedzialność nas wszystkich. Przechodząc na neutralne węglowo alternatywy, musimy więc współpracować z naszymi partnerami w ramach łańcucha dostaw. Zachęcam także innych graczy na rynku do zaangażowania się w SBTi poprzez ustanowienie własnych celów oraz dawania dobrego przykładu całej branży.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA