a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishLakiery na elektryczne auta – globalna współpraca

Lakiery na elektryczne auta – globalna współpraca

BYD Auto Sales Company Ltd., największy obecnie sprzedawca elektronicznych pojazdów na świecie, podpisał nową umowę z jednym z producentów lakierów. Na jej mocy współpracować będą na całym świecie.

Fot. arch. AkzoNobel

Partner BYD, o którym mowa, to firma AkzoNobel. Koncern był rekomendowanym dostawcą produktów lakierniczych BYD w Chinach od roku 2017. Nowy kontrakt przedłuża oraz rozszerza umowę – na lakiernie i warsztaty na całym świecie.

Wspólna ambicja

BYD, który pierwotnie działał na rynku jako producent baterii, obecnie wypuścił już na rynek ponad 1 180 000 nowych pojazdów elektrycznych. Jak komentuje Patrick Bourguignon, dyrektor biznesu Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel:

Ogromną radością jest dla nas, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z BYD na całym świecie oraz razem realizować naszą wspólną ambicję redukcji emisji dwutlenku węgla. Myśl o bardziej zrównoważonym transporcie napędza nasze innowacje, a BYD skorzysta dzięki cyfrowym narzędziom i najnowocześniejszym usługom, podobnie jak naszym najlepszym w swojej klasie systemom lakierów samochodowych.

Jednym ze wspomnianych narzędzi jest zaprezentowany niedawno CO2eRepairCalculator – pierwszy w branży system napraw zaprojektowany by mierzyć emisję dwutlenku węgla, zarządzać nią i redukować ją. To element nowej inicjatywy, która zachęcić ma warsztaty do bardziej zrównoważonych działań.

Sikkens i Lesonal na całym świecie

W Chinach nadal dostarczane będą lakiery AkzoNobel marki Wanda. W planach jest natomiast dostarczanie produktów Sikkens i Lesonal na całym świecie.

Źródło: AkzoNobel