a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneOgromna rozbudowa fabryki w USA

Ogromna rozbudowa fabryki w USA

Zapotrzebowanie na farby dekoracyjne w Stanach Zjednoczonych rośnie. W związku z tym jeden z amerykańskich producentów rozpoczął właśnie rozbudowę swojego zakładu w Północnej Karolinie.

Fot. 200degrees / pixabay.com

Sherwin-Williams oficjalnie zainicjował rozbudowę swojej fabryki w Północnej Karolinie oraz budowę nowego centrum dystrybucyjno-transportowego. W ramach projektu na terenie zakładu powstaną również cztery nowe bocznice kolejowe.

Miliony galonów farby

W ceremonii rozpoczęcia prac budowlanych udział wzięli przedstawiciele władz, pracownicy Sherwin-Williams oraz wykonawcy i partnerzy. Jak komentuje John G. Morikis, prezes i dyrektor generalny Sherwin-Williams:

Wykonujemy właśnie ważny dla Sherwin-Williams krok na naszej drodze obsługi klientów oraz inwestowania w pracowników. Ten projekt zabezpieczy nasz rozwój w najbliższych latach. Napawa nas dumą, że stanowimy część lokalnej społeczności i jesteśmy wdzięczni za współpracę z miejscowymi i państwowymi władzami.

Prace zgodnie z planem mają zostać zamknięte do końca 2024 roku. Dzięki projektowi zakład zwiększy swoją zdolność produkcyjną o miliony galonów farby, dzięki czemu producent będzie w stanie odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na farby dekoracyjne.

180 nowych etatów

Koszt inwestycji wyniesie co najmniej 300 mln $. Dzięki rozbudowie w zakładzie powstanie również w ciągu najbliższych trzech lat ponad 180 nowych etatów, co oznacza podwojenie obecnej siły roboczej.

Źródło: Sherwin-Williams