a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaNowy środek pomoże na spienianie farb UV do drewna

Nowy środek pomoże na spienianie farb UV do drewna

Powłoki sieciowanie UV mają wiele zalet. Są przyjazne środowisku, uniwersalne, charakteryzują się również szybkim i efektywnym procesem aplikacji. Towarzyszy im jednak problem spieniania. Pomagają tu środki odpowietrzające – takie jak nowy dostępny na rynku produkt, przeznaczony do farb UV na drewno.

Fot. Skitterphoto / pixabay.com

Nowy środek odpowietrzający ma w swojej ofercie Evonik Coating Additives. Produkt TEGO® Airex 923 zaprojektowany został specjalnie z myślą o powłokach na drewno i meble sieciowanych radiacyjnie.

Z różnymi spoiwami i składnikami

Nowość w ofercie Evonik to kompatybilny, w 100% aktywny organiczny polimer o dużej wydajności. Jego skutecznie działanie ma znaczenie przede wszystkim w formułach o wysokiej lepkości lub o dużej zawartości części stałych. Może być stosowany z różnymi spoiwami i wieloma różnymi składnikami.

Charakter polimeru oraz jego dobra kompatybilność nadają mu dobre właściwości pod kątem pokrywania kolejną warstwą. Dzięki temu TEGO® Airex 923, jak zapewnia producent, jest odpowiedni nawet dla lakierów transparentnych o dużych wymaganiach, jeśli chodzi o estetykę.

Skuteczny i łatwy w aplikacji

Spienianie w farbach do drewna może prowadzić do spadku transparentności i ochrony, a także negatywnie wpłynąć na wygląd i właściwości dotykowe. TEGO® Airex 923 zapobiega tym niekorzystnym zjawiskom, a przy tym, jak zapewnia producent, jest łatwy w aplikacji.

Źródło: Evonik