a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishKalkulator, który obliczy emisję gazów cieplarnianych

Kalkulator, który obliczy emisję gazów cieplarnianych

Warsztaty w Wielkiej Brytanii mogą już korzystać z pierwszego w branży kalkulatora do obliczania i redukowania emisji dwutlenku węgla w procesie naprawy lakierniczej. Pokazuje on, że wybór produktu i procesu bezpośrednio wpływa na emisję gazów cieplarnianych.

Fot. arch. AkzoNobel

Kalkulator CO2eRepairCalculator zaprojektowany został przez koncern AkzoNobel, by pomóc klientom zmniejszyć ich ślad węglowy przy wykorzystaniu jego produktów do napraw lakierniczych. Ma on zachęcić warsztaty, by działały w sposób bardziej zrównoważony.

Konkretne liczby – większa świadomość

Narzędzie określa poziom gazów cieplarnianych emitowanych w związku z całym procesem lakierowania i schnięcia, uwzględniając również wykorzystaną w tym procesie energię. Dostarcza także dane dotyczące emisji LZO. Jak mówi Georgia Collins, dyrektorka ds. marketingu handlowego w oddziale Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel:

Kalkulator pokazuje warsztatom, że zmiana wykorzystywanych produktów lub procesów może mieć bezpośredni wpływ na poziom emisji gazów cieplarnianych oraz koszty energii, ale również poprawić wydajność. To nowe narzędzie jest elementem naszej globalnej inicjatywy, zachęcającej warsztaty by na nowo odkryły (ang. rethink) zrównoważony rozwój w ramach całego procesu naprawy. Pokazując konkretne liczby, zwiększamy ich świadomość.

Wprowadzenie do użytku kalkulatora oznacza, że warsztatom łatwiej będzie podjąć działania w kierunku realizacji swoich celów związanych ze zrównoważonym rozwojem i redukcją emisji dwutlenku węgla. Ma to obecnie duże znaczenie, ponieważ ubezpieczyciele coraz częściej wymagają od warsztatów partnerskich ograniczenia emisji w związku z planami dotyczącymi całego łańcucha dostaw.

Wkrótce na rynkach w Europie

Obecnie CO2eRepairCalculator jest dostępny na rynku brytyjskim dla klientów marki Sikkens (a wkrótce również Lesonal). Na innych rynkach w Europie pojawić ma się w najbliższych miesiącach.

Źródło: AkzoNobel