a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneKorozja pod izolacją – nowa farba ochronna PPG

Korozja pod izolacją – nowa farba ochronna PPG

Korozja pod izolacją to poważny problem. Według badań jest on przyczyną aż 40-60% wydatków związanych z utrzymaniem różnego rodzaju rur i rurociągów. Dlatego też PPG wprowadził na rynek nowy produkt – powłokę Hi-Temp 222G, odporną na wysokie temperatury i skutecznie zapobiegającą korozji pod izolacją.

korozja pod izolacją

Fot. xmimixc (freeimages.com)

Oprócz skutecznego przeciwdziałania CUI (korozji pod izolacją – ang. Corrosion Under Insulation) ważną zaletą nowej ochronnej farby PPG jest możliwość jej nanoszenia bezpośrednio na podłoże rozgrzane nawet do 200°C. Poza tym jest to produkt jednoskładnikowy, więc nie wymaga mieszania, co oznacza szybszą i mniej pracochłonną aplikację.

Nowa powłoka powstała z myślą o elektrowniach, zakładach petrochemicznych, rafineriach i platformach wiertniczych, czyli miejscach, gdzie korozja pod izolacją jest szczególnie uciążliwym problemem. Każdego roku generuje ona milionowe straty związane z naprawą skorodowanych elementów i z zamknięciem zakładu na czas naprawy.

Na warstwę Hi-Temp 222G można nanieść farbę nawierzchniową w dowolnym kolorze, który nie zmieni się pod wpływem wysokiej temperatury. Zgodnie z zapewnieniami producenta gwarantuje więc nie tylko doskonałą ochronę, ale i walory dekoracyjne.

Nowa farba to produkt marki Hi-Temp, która została przejęta przez PPG Industries na początku tego roku. Hi-Temp 222G jest dopełnieniem innej, dostępnej już farby tej linii specjalizującej się w ochronie przed CUI – Hi-Temp 1027. Ambicją PPG jest stworzyć cały zestaw produktów zapobiegających korozji pod izolacją.

Źródło: PPG