REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Korozja pod izolacją – nowa farba ochronna PPG

Korozja pod izolacją to poważny problem. Według badań jest on przyczyną aż 40-60% wydatków związanych z utrzymaniem różnego rodzaju rur i rurociągów. Dlatego też PPG wprowadził na rynek nowy produkt – powłokę Hi-Temp 222G, odporną na wysokie temperatury i skutecznie zapobiegającą korozji pod izolacją.

korozja pod izolacją

Fot. xmimixc (freeimages.com)

Oprócz skutecznego przeciwdziałania CUI (korozji pod izolacją – ang. Corrosion Under Insulation) ważną zaletą nowej ochronnej farby PPG jest możliwość jej nanoszenia bezpośrednio na podłoże rozgrzane nawet do 200°C. Poza tym jest to produkt jednoskładnikowy, więc nie wymaga mieszania, co oznacza szybszą i mniej pracochłonną aplikację.

Nowa powłoka powstała z myślą o elektrowniach, zakładach petrochemicznych, rafineriach i platformach wiertniczych, czyli miejscach, gdzie korozja pod izolacją jest szczególnie uciążliwym problemem. Każdego roku generuje ona milionowe straty związane z naprawą skorodowanych elementów i z zamknięciem zakładu na czas naprawy.

Na warstwę Hi-Temp 222G można nanieść farbę nawierzchniową w dowolnym kolorze, który nie zmieni się pod wpływem wysokiej temperatury. Zgodnie z zapewnieniami producenta gwarantuje więc nie tylko doskonałą ochronę, ale i walory dekoracyjne.

Nowa farba to produkt marki Hi-Temp, która została przejęta przez PPG Industries na początku tego roku. Hi-Temp 222G jest dopełnieniem innej, dostępnej już farby tej linii specjalizującej się w ochronie przed CUI – Hi-Temp 1027. Ambicją PPG jest stworzyć cały zestaw produktów zapobiegających korozji pod izolacją.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA