REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Huntsman będzie przetwarzał siarczan żelaza

Huntsman, jeden z czołowych europejskich producentów pigmentów, lada chwila rozpocznie w swojej fabryce we Włoszech przetwórstwo siarczanu żelaza. W dostosowanie zakładu do tej zmiany firma zainwestowała 38 mln euro.

Huntsman

Otwarcie nowego sektora fabryki Huntsman we Włoszech. Od lewej: przewodniczący prowincji Grosseto Leonardo Marras, dyrektor fabryki Walter Musso, biskup Rodolfo Cetoloni oraz prezes Huntsman Pigments Simon Turner.

Sektor związany z siarczanem żelaza powstanie w fabryce w Scarlino we Włoszech. Siarczan żelaza jest produktem ubocznym przy otrzymywaniu dwutlenku tytanu metodą siarczanową, po przetworzeniu może być on jednak z pożytkiem wykorzystany do oczyszczania wody, jako dodatek do paszy dla zwierząt oraz do produkcji cementu. Dzięki przebudowie zakładu Huntsman będzie mógł również używać większej liczby surowców do produkcji swoich pigmentów Tioxide oraz Altiris.

Prace we włoskim zakładzie Huntsman rozpoczęły się w marcu 2013 i zostały już zakończone. Obecnie trwa jednak faza rozruchu nowego sektora, która potrwa 2-3 miesiące. Jego działanie ma się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA