REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa akrylowa nanopowłoka dla przemysłu

Naukowcy z Wielkiej Brytanii opracowali nową nanopowłokę o niskiej energii powierzchniowej, która z powodzeniem może być wykorzystana w przemyśle.

nanopowłoka

Nowa powłoka będzie mogła znaleźć zastosowanie na przykład w przemyśle energetycznym, do ochrony przed oblodzeniem. Fot. ilco (freeimages.com)

Zdaniem twórców opracowana powłoka ma przewagę nad dostępnymi obecnie na rynku rozwiązaniami. Jest bowiem bardziej wytrzymała i skuteczniejsza w walce z oblodzeniem, owadami i mikroorganizmami, a niski współczynnik tarcia zapewnia jej większą trwałość.

Tak doskonałe właściwości uzyskano wzmacniając żywicę akrylową funkcjonalizowaną, nanostrukturalną krzemionką. To dzięki tej strukturze powłoka jest hydrofobowa i odporna nawet w agresywnych warunkach, co sprawia że świetnie sprawdzi się w transporcie, przemyśle budowlanym i energetycznym.

Artykuł na ten temat opublikowano w czasopiśmie International Journal of Energy Research.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA